Puchar CEV: Lindemans Aalst odpadł. Czterech Polaków na boisku

Lindemans Aalst wygrał 3:2 rewanż z Galatasarayem Stambuł, ale wskutek wcześniejszej porażki na wyjeździe 1:3 pożegnał się z Pucharem CEV.

drużyna Lindemans Aalst Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: drużyna Lindemans Aalst
Na boisku po stronie Lindemansa Aalst zaprezentowali się czterej Polacy. Od początku meczu z Galatasarayem Stambuł zagrali Adrian Staszewski, Jan Firlej i Janusz Górski. Zmiennikiem był Patryk Strzeżek. Najbardziej wyróżniał się Staszewski, który był najlepszym przyjmującym meczu, zaserwował dwa asy i ostatecznie zdobył 13 punktów. Lepszym wynikiem indywidualnym w Lindemansie mógł pochwalić się tylko Fredrik Gustavsson. Dwumecz rozstrzygnął się w czwartym secie. To, że drużyna Polaków wygrała później tie-breaka 15:9, nie miało już znaczenia w kontekście walki o awans.

Przeciwnikiem Galatasarayu w półfinale będzie Kuzbass Kemerowo, który po pokonaniu Indykpolu AZS-u Olsztyn, wyeliminował kolejnego przeciwnika. W dwumeczu z Ford Store Levoranta Sastamala wygrał i u siebie, i na wyjeździe 3:0. Cieszyli się trener Tuomas Sammelvuo i libero Lauri Kerminen, a nie ich rodacy ściskający kciuki za fińskiego przedstawiciela w Pucharze CEV. Czterema blokami popisał się Inal Tawasiew. Cała drużyna z Finlandii jednym.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Trentino Itas nie miało litości dla swojego przeciwnika. Lanie 3:0 sprawiło siatkarzom Lindaren Volley Amrisvil zarówno na wyjeździe, jak i w rewanżu we własnej hali. Najlepiej przed publicznością w Trento zaprezentował się Aaron Russell, który zdobył 13 punktów w dwóch setach. Kiedy drużyna miała pewny awans, trener Angelo Lorenzetti dał odpocząć swojemu asowi. Trentino Itas zagra w półfinale z Olympiakosem Pireus.