Serie A: porażka ekipy Miłosza Hebdy, pierwsze zwycięstwo zespołu Damiana Domagały

Ze zmiennym szczęściem w 4. kolejce Serie A rywalizowały zespoły z Polakami w składach. Ekipa BCC Castellana Grotte (Hebda) przegrała z Diatec Trentino 1:3, zaś Tonno Callipo Vibo Valentia (Domagała) pokonało Gi Group Monza w czterech setach.

Tomasz Rosiński
Miłosz Hebda WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Miłosz Hebda
Siatkarze BCC Castellana dobrze rozpoczęli spotkanie z Trentino, gdyż wygrali pierwszą partię 25:23. Jednakże trzy następne odsłony padły łupem trydentczyków (kolejno do 22, 19 i 16), którzy wygrali mecz 3:1. MVP pojedynku został wybrany przyjmujący gospodarzy, Nicholas Hoag, który zapisał na swoim koncie 20 punktów. Miłosz Hebda ani przez chwilę nie pojawił się na bosku.

Natomiast podobny przebieg miała konfrontacja Gi Group - Tonno Callipo, ale w tym wypadku wiktorię odnieśli przyjezdni. Liderem triumfatorów w ofensywie był Oleg Antonow, który zdobył 18 oczek. Damian Domagała wszedł na plac gry w I i III secie, lecz nie wywalczył żadnego punktu dla swojego klubu.