Sparingowo przed ME 2017: zacięty mecz Niemców i Belgów. Jubileuszowy występ czterech reprezentantów

W ramach ostatnich przygotowań do Mistrzostw Europy 2017 reprezentacja Niemiec zmierzyła się z kadrą Belgii. Nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 3:1.

Olga Krzysztofik
Georg Grozer / Na zdjęciu: Georg Grozer
Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w Bremie w sobotę 19 sierpnia. Dla podopiecznych Andrei Gianiego był to generalny sprawdzian przed zbliżającym się czempionatem.

Na początku gospodarze narzucili rywalom swój rytm gry. Po gładkiej porażce w premierowym secie podopieczni Vitala Heynena w kolejnym postawili przeciwnikom trudniejsze warunki. Dobra gra blok-obrona oraz skuteczny atak pozwoliły im na pogoń w końcówce, ale nie na wygraną.

Zwycięstwo przyszło w trzeciej odsłonie, gdy Heynen dokonał kilku zmian w składzie - na boisku pojawił się między innymi Sam Deroo. Czwarty set był niesamowicie zacięty, a po grze na przewagi Niemcy triumfowali 3:1. - Ta partia była pięknym podsumowaniem całego meczu. Cieszę się, że wygraliśmy, a to dzięki zagrywce - skwitował Lukas Kampa, niemiecki rozgrywający.

Najlepszymi punktującymi po stronie Niemiec byli Georg Grozer (30), Christian Fromm (15) i Tobias Krick (12).

Dla czterech reprezentantów Niemiec był to jubileuszowy występ w barwach kadry narodowej - dla Marcusa Bohme (250 mecz), Georga Grozera (150), Denisa Kaliberdy (150) i Simona Hirscha (50).

Mistrzostwa Europy 2017 wystartują 24 sierpnia i potrwają do 3 września. Niemcy zagrają w grupie B, gdzie zmierzą się z Czechami, Słowakami i Włochami. Natomiast Belgowie wystąpią w grupie D, a ich rywalami będą Holendrzy, Turcy i Francuzi. Dwa lata temu reprezentacja Niemiec zajęła 8. miejsce, a siatkarze z Belgii uplasowali się na 10. pozycji.

Niemcy - Belgia 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 28:26)

Który zespół lepiej poradzi sobie w ME 2017?