Serie A: bardzo dobry występ Pawła Adamajtisa, Polak poprowadził swój klub do cennego zwycięstwa

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A, Revivre Milano z Pawłem Adamatisem w składzie po trudnej przeprawie okazało się lepsze od Biosì Indexa Sora.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski
Revivre w końcu przerwało fatalną passę ośmiu porażek z rzędu, pokonując po tie-breaku Biosì Indexa. Bohaterem gospodarzy okazał się polski siatkarz Adamajtis (MVP konfrontacji), który zapisał na swoim koncie 26 punktów (24-atak, 2-blok), kończąc 48 procent swoich akcji w ofensywie.

Pokaz siły w starciu z Diatec Trentino dali zawodnicy Cucine Lube Civitanova, którzy triumfowali w trzech setach (kolejno do 21, 14 i 15). Liderami biancorossich byli Cwetan Sokołow (19 pkt) i Osmany Juantorena (14 pkt). Dzięki tej wygranej podopieczni Gianlorenzo Blenginiego umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Potknięcie Trentino wykorzystali gracze Sir Safety Perugia, którzy ograli 3:1 Gi Group Monza i awansowali na drugą pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy. Z bardzo dobrej strony pokazali się rozgrywający Luciano De Cecco oraz atakujący Aleksandar Atanasijević, zdobywca 22 punktów.

Swoją dziewiętnastą wiktorię w sezonie odniósł broniący mistrzowskiego tytułu zespół z Modeny, który tym razem w czterech partiach rozprawił się z Exprivią Molfetta. Swoją ekipę do wygranej poprowadził francuski przyjmujący Earvin N'Gapeth, który wywalczył 22 oczka, atakując z 71-procentową skutecznością.

Problemów z odniesieniem zwycięstw w tej serii gier nie miały Top Volley Latina, Bunge Ravenna oraz Calzedonia Werona, które potrzebowały tylko trzech odsłon do zdobycia kompletu punktów.