Serie A: Cóż za batalia! Sir Safety Perugia w półfinale kosztem walecznej Calzedonii Werona

Cóż to była za piękna batalia! W piątym meczu półfinałowym Serie A, Sir Safety Umbria Volley Perugia dopiero po tie-breaku pokonała Calzedonię Werona i awansowała do półfinału rozgrywek.

Po dwóch meczach 1/4 finału ligi włoskiej Calzedonia była już nad przepaścią, lecz wygrała następne konfrontacje, doprowadzając do remisu. Tym samym o tym, kto awansuje do strefy medalowej miał zdecydować piąty pojedynek.

Od początku rywalizacji podrażniona ekipa z Perugii chciała narzucić swój styl gry, a to jej się udało i przechyliła szalę zwycięstwa w I oraz II secie na swoją korzyść (20:25, 24:26).

Gospodarze przebudzili się dopiero w trzeciej odsłonie, szybko obejmując prowadzenie 8:2. Od tego momentu podopieczni Andrei Gianiego spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, dzięki czemu wygrali kontaktową partię (25:18).

Jednak od startu 4. części potyczki ponownie lepiej radzili sobie Aaron Russell i spółka, którzy przed drugą przerwą techniczną wypracowali sobie czteropunktową przewagę (12:16). Taki obrót spraw nie podłamał siatkarzy z Werony, zaś ich liderem w ofensywie był Uros Kovacević (20:20). Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali miejscowi zawodnicy (25:23) i półfinalistę zmagań w Italii miał wyłonić tie-break.

W decydującym secie trwała wymiana ciosów, ale niesieni dopingiem swoich kibiców werończycy odskoczyli rywalom na dwa oczka (6:4), a po zmianie stron trzymali rywali na dystans (11:9). Michał Baranowicz i jego klubowi koledzy mieli nawet piłki meczowe, jednakże ostatnie słowo należało do Perugii (15:17), która to wystąpi w 1/2 finału Serie A.

Calzedonia Werona - Sir Safety Umbria Volley Perugia 2:3 (20:25, 24:26, 25:18, 25:23, 15:17)

Calzedonia Werona: Baranowicz (1), Starović (19), Kovacević (24), Sander (18), Zingel (9), Anzani (3), Pesaresi (libero) oraz Spirito (2), Lecat, Bellei.

Sir Safety Umbria Volley Perugia: De Cecco (2), Atanasijević (23), Fromm (2), Russell (17), Buti (7), Birarelli (8), Giovi (libero) oraz Kaliberda (10), Dimitrow (1), Tzioumakas (2), Fanuli, Elia (1).

Stan ćwierćfinałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-2 dla Perugii.