Leon posadzony na ławkę. Powrót Semeniuka

Sir Safety Susa Perugia wyszła w ćwierćfinale Serie A ze sporych kłopotów. Wilfredo Leon zaliczył niepodobny do siebie początek spotkania i został posadzony na ławce. Zmienił go Kamil Semeniuk, który zalicza udany powrót.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Po dwóch meczach rywalizacji między Sir Safety Susa Perugia oraz Allianz Milano było 1:1. Niedzielne spotkanie było więc ekstremalnie ważne w kontekście końcowych rozstrzygnięć. Awans do półfinału Serie A uzyska bowiem ta ekipa, która wygra trzy spotkania.

Trzecie starcie znakomicie rozpoczęła ekipa z Mediolanu, która wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już nawet 21:16. Drużyna z Perugii, której barw bronią Wilfredo Leon oraz Kamil Semeniuk popisała się ogromną siłą mentalną.

Ostatecznie wygrali drugą odsłonę po grze na przewagi. W kolejnych dwóch już dominowali i ostatecznie wygrali całe spotkanie 3:1 i są bliżej najlepszej czwórki rozgrywek.

Wilfredo Leon zagrał słaby mecz, skończył zaledwie 1 z 7 ataków i do tego dołożył tylko jednego asa. Został zmieniony już w pierwszym secie przez Kamila Semeniuka, dla którego ostatnie tygodnie nie były łatwe. Polak wszedł z ławki i rozegrał poprawne spotkanie, udanie przyjmował. Zapisał na swoim koncie 9 "oczek" przy 47 proc. skuteczności w ofensywie, a do tego bardzo dobrze zagrywał.

Dobrze spisał się Ołeh Płotnicki, który jest rywalem Polaków do miejsca w wyjściowym składzie. Zapisał na swoim koncie 18 "oczek". Wiele odmienił także Kamil Rychlicki, atakujący Perugii wywalczył 20 punktów po wejściu z ławki.