Stal Nysa czeka na finałowego rywala w Krispol Lidze

Victoria Wałbrzych albo Ślepsk Suwałki będą finałowymi rywalami Stali Nysa w finale Krispol Ligi. Po dwóch półfinałowych potyczkach jest remis.

Dominika Pawlik
Stal AZS PWSZ Nysa w półfinale trzykrotnie uporała się z faworyzowanym Camperem Wyszków i uzyskała awans do finału Krispol Ligi. Podopieczni Jana Sucha wygrali fazę zasadniczą z przewagą punktu nad Ślepskiem Suwałki. Zespół z województwa opolskiego był dopiero piąty, w I rundzie fazy play-off pokonał SMS PZPS Spała.
Camper Wyszków był faworytem w półfinale. W pierwszej potyczce przegrał po tie-breaku, natomiast dzień później Stal oddała rywalom już tylko seta. W Nysie powtórzyła się sytuacja z premierowej potyczki, znów doszło do piątego seta i ponownie zwycięzcy fazy zasadniczej musieli zejść z boiska pokonani.

Nic dodać nic ująć FINAŁ JEST NASZ!

Posted by Stal Nysa od kuchni on 29 kwietnia 2015

Emocji nie brakuje w drugiej parze półfinałowej, gdzie walka wciąż się toczy i nie skończy się na trzech meczach. Pierwsze dwie potyczki zostały rozegrane w Suwałkach, a premierowe starcie rozstrzygnęli na swoją korzyść w trzech setach siatkarze Victorii Wałbrzych. Drużyna ta w I fazie play-off wyeliminowała Krispol Września. Dzień później lepsi okazali się gospodarze, kończąc spotkanie również w trzech setach. W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane dwa kolejne mecze, tym razem w Wałbrzychu.

Szanse są wyrównane, pomimo tego, że przyjezdni wyżej uplasowali się w fazie zasadniczej. Mimo wszystko rywalizacja w Krispol Lidze wyglądała inaczej niż choćby w PlusLidze, gdzie drużyny z podium rzadko traciły punkty z pozostałymi ekipami. W I lidze siatkarzy dwie pierwsze ekipy poniosły po osiem porażek, odnosząc przy tym 18 zwycięstw.

Victoria Wałbrzych - Ślepsk Suwałki / 2.05.2015, godz 16:30 oraz 3.05.2015, godz. 13:30