Puchar CEV kobiet: Pewny awans Beziers VB. Wielki comeback Dynama Krasnodar

Kropkę nad "i" bez problemu udało się postawić siatkarkom Beziers VB. Natomiast w starciu wielkich Dynamo Krasnodar pokusiło się o odwrócenie losów rywalizacji z Lokomotivem Baku.

Olga Krzysztofik

Siatkarki Beziers VB bez większych problemów uzyskały awans do Fazy Challenge. W pierwszym spotkaniu pokonały one Naturhouse Ciudad de Logorno w trzech setach, więc do wywalczenia miejsca w kolejnej rundzie Pucharu CEV potrzebowały zdobycia jednego meczowego punktu, czyli wygrania dwóch partii.

Dla gospodyń było to łatwe zadanie, w dwóch pierwszych odsłonach rywalki nie były bowiem w stanie nawiązać z nimi walki. Ta miała miejsce dopiero w trzecim secie, gdy kwestia awansu była już rozstrzygnięta, przyjezdne objęły prowadzenie, ale utraciły je jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Na przestrzeni całego pojedynku Beziers VB przeważało nad przeciwniczkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Beziers VB - Naturhouse Ciudad de Logorno 3:0 (25:18, 25:14, 25:20)

Beziers VB: Marković (9), Mann (9), Pavan (9), Dall'igna (1), Aase Hole (15), Schleck (8), Camberabero (libero) oraz Rochelle (libero).

Naturhouse: Gritzbach (5), De Azevedo (3), Melean, Gonzalez (9), Sanchez Iglesias (4), Pejković (8), Lopez (libero).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Beziers VB

Awans: Beziers VB
W pierwszym spotkaniu wielkich lepsze okazały się siatkarki Lokomotivu Baku, które triumfowały za trzy punkty, do awansu potrzebowały więc zdobycia tylko jednego meczowego "oczka". Jednak w rewanżu Dynamo Krasnodar postawiło im trudne warunki, narzucając własny styl gry. Podopieczne Teuna Buijsa odstawały od rywalek i przegrały 0:3. Oznaczało to, że kwestia awansu rozstrzygnie się w tak zwanym złotym secie.

Jest on rozgrywany do 15 punktów, można więc go określić - podobnie jak tie-break - siatkarską loterią. Na początku walka toczyła się punkt za punkt, lecz przed zmianą stron Dynamo odskoczyło na trzy "oczka". Zespół z Baku zdołał zniwelować straty, a nawet objąć prowadzenie (10:12), lecz końcówka należała już tylko i wyłącznie do Dynama.

Dynamo Krasnodar - Lokomotiv Baku 3:0 (25:14, 25:19, 25:17)
Złoty set: 15:13

Dynamo: Fabiola (3), Mariuchnik (16), Saszkowa (15), Koszelewa (20), Fe Garay (11), Dianskaja (5), Kriuczkowa (libero) oraz Dias Kalderon.

Lokomotiv: Lloyd (2), Havlickova (21), Steenbergen (5), Crncevic (4), Buijs (4), Arrighetti (8), Thomsen (libero) oraz Kiseljowa (1), Rosso (3).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Lokomotivu Baku

Awans: Dynamo Krasnodar