Koncert gry Budowlanych - relacja z meczu Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Św.

W pierwszym meczu 16. kolejki Orlen Ligi siatkarki Budowlanych Łódź pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. To trzecia z rzędu wygrana łódzkiego zespołu we własnej hali.

Krzysztof Sędzicki
Początkowe akcje spotkania były zacięte i żadna z ekip nie dała rady wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Przed pierwszą przerwą techniczną kilka zepsutych piłek przez łodzianki sprawiło, że ostrowczanki prowadziły 9:6. Jednak już chwilę później gospodynie wygrały 4 akcje z rzędu i rozpoczęły pewny marsz po wygraną. Na kolejnej "technicznej" Budowlane miały cztery oczka przewagi. Nie do zatrzymania była Sanja Popović, a do tego kilka trudnych zagrywek posłanych przez Dorotę Ściurkę i set był właściwie rozstrzygnięty. Podwójny blok Sylwia Pycia-Magdalena Śliwa zakończył wygraną przez ich drużynę odsłonę 25:15.
Druga partia do pierwszej przerwy technicznej miał podobny przebieg, co pierwsza, z tym że prowadzenie KSZO wynosiło 8:7. Nastąpiło to po efektownym podwójnym bloku Sophie Godfrey oraz Joanny Kuligowskiej. Ta druga skończyła jeszcze kilka kolejnych piłek, co pozwoliło wyjść ekipie gości na prowadzenie 14:11. W tym momencie ponownie uaktywniła się Popović i dzięki niej łodzianki wygrały trzy kolejne akcje. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, z której ponownie zwycięsko wyszły podopieczne Błażeja Krzyształowicza, tym razem pokonując przeciwniczki do 21.Set trzeci to już koncert gry drużyny z Łodzi. Przy dobrym przyjęciu koleżanek, Magdalena Śliwa mogła grać dosłownie wszystko. Kilka punktów oddały im też po własnych błędach zawodniczki prowadzone przez Dariusza Parkitnego. Doskonale w atakach ze środka oraz w bloku spisywała się Gabriela Polańska, która nie pozostawiała złudzeń rywalkom. To właśnie środkowa Budowlanych zakończyła spotkanie wykorzystując trzecią piłkę meczową.
To trzecia kolejna wygrana siatkarek Budowlanych na własnym terenie To trzecia kolejna wygrana siatkarek Budowlanych na własnym terenie
Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:15, 25:21, 25:15)

Budowlani: Śliwa, Polańska, Ściurka, Popović, Pycia, Skrzypkowska, Courtois (libero) oraz Sikorska
KSZO: Wójcik, Bawoł, Brojek, Ganszczyk, Kuligowska, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Grzelak, Stefańska, Tobiasz

MVP:  Sanja Popović