Atomówki poznały rywalki w Pucharze CEV!

PGE Atom Trefl Sopot wreszcie poznał przeciwnika w Pucharze CEV. W 1/8 finału naprzeciw brązowych medalistek mistrzostw Polski staną zawodniczki Gea Happel Amigos Zoersel.

Rafał Malinowski

Belgijki w swojej parze 1/16 finału pokonały czeski SK UP Ołomuniec. W pierwszym spotkaniu górą była trzecia drużyna Czech, która po falującym meczu zwyciężyła 3:2. W rewanżu w Belgii gospodynie nie miały jednak tak łatwo - pierwszą partię oddały bowiem po walce, w dwóch kolejnych wygrywały dość pewnie, ale czwartego seta pomimo prowadzenia 24:22 przechyliły na swoją korzyść dopiero przy stanie 28:26.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, do kolejnej fazy awansowała drużyna z Zoersel - w meczach było bowiem 1:1, ale to Belgijki zdołały wygrać swoje spotkanie w czterech setach. Ich rywalkami w kolejnej fazie będzie zespół PGE Atomu Trefla Sopot. Pierwszy mecz 1/8 finału zostanie rozegrany w Sopocie najprawdopodobniej 11 grudnia. Rewanż zaplanowano zaś tydzień później.

Puchar CEV kobiet: Byli trenerzy polskich zespołów z awansem