ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel (mecz nr 3): oceny SportoweFakty.pl

Wiktor Gumiński
Oceny siatkarzy Jastrzębskiego Węgla:

Rozgrywający:

Michał Masny - 3,5

Przez długi czas rozprowadzał grę naprawdę wzorowo. Notę Słowaka sporo obniżył natomiast czwarty i piąty set w jego wykonaniu. Wówczas w poczynania "Miskina" zaczęło się wkradać sporo niedokładności, z których najbardziej bolesnymi dla Jastrzębskiego Węgla okazały się liczne nieporozumienia ze środkowymi w przegranym 12:15 tie-breaku.

Dimitris Filipov - grał za krótko, by go oceniać

Środkowi:

Alen Pajenk - 2,5

Słoweniec przyzwyczaił nas do dużo lepszych występów. W Kędzierzynie-Koźlu wypadł o wiele gorzej niż w dwóch poprzednich spotkaniach na Śląsku. Kompletnie nie mógł złapać właściwego rytmu w ataku (3/10), nie imponował także w bloku (2 pkt). Jego ocenę podwyższa niezła postawa na zagrywce. To przy serii jego serwisów, jastrzębianie wrócili do gry w piątym secie, doprowadzając z wyniku 8:12 do 11:12.

Simon Van De Voorde - 1,5

Kompletnie bezproduktywny na środku siatki. Ślamazarny i zagubiony w grze ofensywnej. Nie skończył żadnej z czterech krótkich, beznadziejnie serwował. Jedynym pozytywnym zagraniem Belga był punktowy blok na Możdżonku w końcówce pierwszej partii, dający jego klubowi niezmiernie istotne prowadzenie 20:18.

Rob Bontje - 3,5

Dużo lepszy od swojego belgijskiego kolegi, choć do ideału ciągle sporo brakowało. Holender przede wszystkim zwiększył siłę rażenia w ataku (7/8), dołożył również do swojego dorobku 2 asy. Zagrywka w jego wykonaniu wyglądała jednak różnie, czasami mocno nieporadnie. Nie postraszył również rywali blokiem.

Atakujący:

Michał Łasko - 4,5

Kapitan ponownie spisał się tak, jak na niego przystało. 26 punktów, 57-procentowa skuteczność w ataku - liczby zdecydowanie oddają jego świetną postawę w trzecim meczu o brąz. Na dystansie całego pojedynku imponował siłą uderzenia, choć kilka jego mocnych uderzeń po przekątnej zostało wybronionych i zamienionych na skuteczne kontry przez przeciwników.

Mateusz Malinowski - grał za krótko, by go oceniać

Przyjmujący:

Krzysztof Gierczyński - 3,5

Rozpoczął z "wysokiego C", ale wraz z upływem czasu jego wpływ na rozwój boiskowych wypadków stawał się coraz mniejszy. Zakończył co prawda zawody z imponującym wynikiem w sferze ofensywnej (12/18 w ataku - 67 proc.), lecz jego "piętą achillesową" okazało się przyjęcie (36 proc. poz./7 perf.). W czwartym secie został zmieniony przez Marechala. Jego powrót na parkiet od początku tie-breaka nie wpłynął znacząco na poprawę poczynań zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

Michał Kubiak - 3,5

To już nie ten sam siatkarz, który zachwycał swoją formą całą Polskę podczas końcówki fazy zasadniczej czy fazy play-off w Lidze Mistrzów. Od kilku spotkań zatracił bezwzględną skuteczność, jaką imponował w okresie szczytowej formy. Wciąż miewa jednak fragmenty znakomitej gry, o czym przypomniał parokrotnie także na Opolszczyźnie, szczególnie w środkowej części drugiego seta.

Nicolas Marechal - grał za krótko, by go oceniać

Jakub Popiwczak - grał za krótko, by go oceniać

Libero:

Damian Wojtaszek - 3

Niczym nie zachwycił. W miarę solidnie realizował swój podstawowy obowiązek, czyli przyjęcie (50 proc. poz./24 perf.). Z drugiej strony, był bardzo mało widoczny w obronie, choćby w porównaniu do poprzedniego spotkania obu drużyn.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!