PP: Atomówki bliżej półfinału - relacja z meczu Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski kobiet, Atom Trefl Sopot pokonał na wyjeździe zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Tomasz Rosiński

Początek spotkania był wyrównany, a żadnej z drużyn nie udawało się wypracować kilku-punktowej przewagi (14:14). Dopiero po drugiej przerwie technicznej przyspieszyły zawodniczki z Muszyny, które wyszły na prowadzenie 19:16 po dobrej postawie Ivany Plchotovej w polu serwisowym. Jak się później okazało, przyjezdne nie były już w stanie odwrócić losów tego seta i przegrały go do 23.

Taki obrót spraw bardzo podrażnił mistrzynie Polski, które od startu drugiej odsłony wzięły się mocno do pracy (5:10). Umiejętnie rozgrywała Izabela Bełcik, a kontratak za kontratakiem wykorzystywały jej koleżanki (6:16), dzięki czemu Atom zwyciężył 25:13. Wygrana w 2. części pojedynku podbudowała Atomówki (5:11). Jednak Muszynianka nie zamierzała składać broni i w drugiej połowie partii doprowadziła do remisu (17:17). Jednak podopieczne Teuna Buijsa były w stanie odeprzeć napór rywalek (17:20) i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (20:25).

Atom Trefl Sopot kontynuował swoją dobrą dyspozycję z dwóch poprzednich setów i zmierzał do wygranej w czterech odsłonach (2:6). Z czasem gra się wyrównała (17:17), zaś wszystko miała się rozstrzygnąć w końcówce. W niej lepiej akcje rozgrywały siatkarki z Sopotu, które wygrały czwartą partię do 23, a cały mecz 3:1.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:23, 13:25, 20:25, 23:25)

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Różycka, Piątek, Wojcieska, Jasińska, Kurnikowska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Mazurek, Cvetanović, Sosnowska.

Atom Trefl Sopot: Bełcik, Leys, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Gajewska, Molnar.

Mecz rewanżowy ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet odbędzie się 26 lutego (środa) o godzinie 19 w Trójmieście.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Dziewczyny zrozumiały już mój system - rozmowa z Teunem Buijsem, trenerem Atomu Trefla Sopot