Liga Mistrzów gr. B: Biełogorie nie dało szans Grekom

Podopieczni Giennadija Szipulina jak burza przechodzą przez fazę grupową Ligi Mistrzów. Jego podopieczni już piąty raz zwyciężyli bez straty seta.

Już w pierwszym secie gospodarze pokazali kto rządzi w hali w Biełgorodzie. Dmitrij Muserski wykonał sześć punktowych bloków i po dwudziestu minutach gracze Giennadija Szipulina wyszli w meczu na prowadzenie. Od początku z kwadratu dla rezerwowych poczynania kolegów obserwowali Georg Grozer, Aleksandr Kosariew, Dragan Travica. Po pierwszej partii dołączył do nich najwyższy siatkarz świata, a szkoleniowiec miejscowych dał szansę młodszym.

Zespół z Peloponezu postanowił wykorzystać nieobecność podstawowych zawodników. Rezerwowi gracze Biełogorie mieli sporo problemów z pokonaniem gości. W samej końcówce seta goście spudłowali z lewego ataku, a następnie wprowadzony na boisko Kosariew popisał się asem serwisowym.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy już na pierwszej przerwie technicznej osiągnęli wyraźną przewagę nad gośćmi (8:3). Następnie Maksim Żigałow (16 pkt.) odebrał Grekom ochotę do gry i jego zespół po raz piąty zwyciężył bez straty seta w tej edycji Ligi Mistrzów.

Biełogorie Biełgorod - Olympiakos Pireus 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

Biełogorie Biełgorod: Żigałow, Pantalejmonienko, Bogomołow, Ilnych, Muserski, Bagriej, Bragin (libero) oraz Fomienko, Khanipow, Kosariew

Olympiakos Pireus: Jurisić, Jordanow, Caldeira, Christofidelis, Smaragdis, Kournetas, Stefanou (libero) oraz Sotiriou, Papadopoulos, Kokkinakis, Maroulis

We wtorek Noliko Maaseik pokonało VK Ostrava (3:1).