Zespół Bartosza Bednorza o krok od wygrania sezonu zasadniczego

Zenit Kazań jest o krok od wygrania sezonu zasadniczego rosyjskiej Superligi. W miniony weekend zespół Bartosza Bednorza pokonał na wyjeździe Biełogorie Biełgorod 3:0. Było to 31. zwycięstwo z rzędu zespołu ze stolicy Tatarstanu.

Jakub Fordon
Lider rosyjskiej Superligi - Zenit Kazań w miniony weekend zanotował 31. zwycięstwo z rzędu. Zespół Bartosza Bednorza rozprawił się na wyjeździe z Biełogorie Biełgorod w trzech setach. Drużyna ze stolicy Tatarstanu jest o krok od zwycięstwa sezonu zasadniczego.

Bednorz i spółka potrzebują już tylko jednego punktu, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej.

Przez większość czasu obie drużyny toczyły wyrównany bój na inauguracje. Końcówka należała jednak do gości, którzy popisali się siedmiopunktową serią. W drugiej partii obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty. Ponownie w końcowej fazie seta lepiej zaprezentowali się siatkarze z Kazania. W kolejnej, ostatniej odsłonie meczu przyjezdni szybko przejęli inicjatywę i bez problemu postawili kropkę nad "i".

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Dmitrij Wołkow, który zdobył 17 punktów. Atakował ze skutecznością na poziomie 65 proc., zanotował również trzy skuteczne bloki.

Polak był jednym z liderów swojej drużyny, na swoim koncie zapisał zaledwie o dwa punkty mniej od najskuteczniejszego siatkarza tego spotkania. Jego dwa asy serwisowe w trzeciej partii pomogły Zenitowi odskoczyć na cztery "oczka".

Wyniki 23. kolejki Superligi:

Gazprom-Jugra Surgut - Dynamo LO 1:3 (16:25, 25:20, 21:25, 20:25)

Kuzbass Kemerowo - Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (25:19, 23:25, 24:26, 26:24, 9:15)

Lokomotiw Nowosybirsk - Ural Ufa 3:1 (25:18, 25:15, 24:26, 28:26)

Zenit Sankt Petersburg - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:14, 25:19, 25:21)

Dynamo Moskwa - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

Neftjanik Orenburg - Jenisej Krasnojarsk 3:2 (22:25, 25:18, 31:29, 21:25, 18:16)

Biełogorie Biełgorod - Zenit Kazań 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)