Trefl Gdańsk na IV miejscu

Gdańszczanie zakończyli w niedzielę udział w turnieju "Beskidy 2008". Podobnie jak rok temu zajęli w nim przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko gospodarzy. Czwarte miejsce zagwarantowała im wygrana nad Bielskiem 3:1.

Błażej Ziemann

W niedzielę o godzinie 11.30 Trefl Gdańsk rozegrał mecz z drużyną z JMP Brno. Zespół z Pomorza zaczął mecz: Dawid Suski, Wojciech Szczurowski, Łukasz Kruk, Dariusz Szulik, Krzysztof Kocik, Artur Ratajczak i Wojciech Serafin (libero). W czasie spotkania na boisku pojawił się także Maciej Naliwajko (zmieniając Krzysztofa Kocika w trzeciej partii). Gdańszczanie przegrali 0:3. Najbardziej zacięty był drugi set, który gdańszczanie przegrali 26:28.

Trefl Gdańsk - JMP Brno 0:3 (22:25, 26:28, 18:25)

Drugi i zarazem ostatni mecz turnieju zespół z Pomorza zagrał z gospodarzami. Był to mecz decydujący o tym, która z drużyn zajmie 4 i 5 miejsce. Wyjściowa szóstka Trefla Gdańsk była następująca: Wojciech Winnik, Wojciech Szczurowski, Dariusz Szulik, Bruno Zanutto, Jarosław Stancelewski, Jakub Bednaruk oraz na libero Wojciech Serafin. Początek seta był bardzo wyrównany. Jednak z czasem przewagę uzyskiwali podopieczni trenera Wojciecha Kaszy, ostatecznie wygrywając do 18. W drugiej partii górą byli gospodarze, którzy wygrali 25:23. Kolejne dwa sety padły łupem gdańszczan, odpowiednio do 20. i 17. Ostatnia partia meczu ukazała niemoc bielszczan w ataku, co skutecznie wykorzystywała drużyna Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:17)

Końcowa klasyfikacja turnieju "Beskidy 2008":
1. Ceskie Budejovice
2. JMP Brno
3. Gwardia Wrocław
4. Trefl Gdańsk
5. BBTS Bielsko-Biała

Ostatni mecz Trefla Gdańsk oglądał z trybun serbski przyjmujący Bojan Janić, który dzisiaj rano dołączył do drużyny. Gdańscy siatkarze udadzą się teraz do Kędzierzyna-Koźla, gdzie w następny weekend rozegrają kolejny turniej.