Polacy za granicą: Drużyna Augustyna po raz kolejny zwyciężyła, nieudane występy Janeczka i Gromadowskiego

Coraz lepiej w Bundeslidze siatkarzy radzi sobie zespół CV Mitteldeutschland, w którym występuje Artur Augustyn, zaś drużyna Bartosza Janeczka przegrała kolejne spotkanie w tie-breaku.

Tomasz Rosiński

Ekipa Augustyna po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad VfB Friedrichshafen, tym razem nie dała szans zespołowi Moerser SC, wygrywając w trzech setach. Polski środkowy zdobył w tym spotkaniu 7 punktów.

Moerser SC - CV Mitteldeutschland 0:3 (21:25, 24:26, 18:25)

***

Drużynie Bartosza Janeczka ponownie nie udało się zwyciężyć w tie-breaku, a pogromcą Chaumont VB okazał się zespół Narbonne Volley. Janeczek zagrał najgorsze spotkanie w tym sezonie (1 punkt; 8 proc. skuteczności) i został zmieniony już w drugim secie. Najlepszym zawodnikiem meczu był zawodnik Narbonne - Guillermo Falasca, który zapisał na swoim koncie 23 "oczka".

Chaumont VB 52 - Narbonne Volley 2:3 (23:25, 25:15, 27:25, 17:25, 10:15)

***

4 Eylül Sivas Belediyesi, którego barwy reprezentuje Marcel Gromadowski, wciąż nie może przełamać złej passy w lidze tureckiej. 4 Eylül w wyjazdowym spotkaniu przegrało 1:3 z Gümüşhane Torul Gençlik.

Gümüşhane Torul Gençlik - 4 Eylül Sivas Belediyesi 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21)