Puchar CEV: Dynamo Moskwa finałowym rywalem Asseco Resovii

Rosyjskie Dynamo Moskwa będzie rywalem Asseco Resovii Rzeszów w finałach Pucharu CEV. Ekipa ze stolicy Rosji pokonała w półfinałach włoskie Acqua Paradiso Monza.

Po porażce 0:3 we Włoszech w środę, Dynamo Moskwa we własnej hali stanęło na wysokości zadania i pokonało 3:1 Acqua Paradiso Monza i awansowało do finału Pucharu CEV.

Początkowo wydawało się, że to z ekipa z Monzy również może tryumfować w niedzielnej potyczce, bowiem pierwszy set w Moskwie padł łupem przyjezdnych. W drugiej partii, chociaż Dynamo od początku prowadziło, na drugiej przerwie technicznej do Acqua Paradiso przeważało 16:13. Gospodarze zmobilizowali się jednak w końcówce i zwyciężyli 25:19. Rozstrzygnęli na swoją korzyść również dwie kolejne odsłony spotkania, a także tryumfowali w złotym secie.

Turniej finałowy Pucharu CEV również rozgrywany będzie systemem mecz-rewanż. Pierwsza potyczka rozegrana zostanie 27 lub 28 marca w Rzeszowie, rewanż 31 marca lub 1 kwietnia w Moskwie. Dynamo Moskwa - Acqua Paradiso Monza 3:1 (22:25, 25:19, 25;19, 25:22)

Dynamo: Lee, Grankin, Pawłow, Kalinin, Veres, Szczerbinin, Bragin (libero) oraz Markin, Stepanjan (libero), Bragin, Bieżrukow

Monza: Conte, Nikic, Forni, Buti, de Cecco, Gavotto, Rossini (libero) oraz Żukołski, Molteni, Szumow, Rooney

Złoty set: 15:13 dla Dynama

Pierwszy mecz: 3:2 dla Acqua Paradiso

Awans: Dynamo Moskwa