Zenit Kazań najlepszy w fazie zasadniczej rosyjskiej Superligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań

Zenit Kazań w miniony weekend pokonał na wyjeździe Fakieł Nowy Urengoj 3:0 i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo sezonu zasadniczego rosyjskiej Superligi. Trener drużyny dał odpocząć kluczowym zawodnikom, w tym Bartoszowi Bednorzowi.

Zenit Kazań pokonał w sobotę Fakieł Nowy Urengoj 3:0 i zanotował 32. wygraną z rzędu. Tym samym zespół Bartosza Bednorza zapewnił sobie zwycięstwo sezonu zasadniczego rosyjskiej Superligi. Pierwsze miejsce w tabeli premiuje zespół ze stolicy Tatarstanu automatycznym awansem do rundy zwycięzców.

Na wyjazdowe spotkania nie przyleciał główny trener Zenita - Aleksiej Wierbow, a także kilku kluczowych zawodników, w tym m.in Bartosz Bednorz. Główni siatkarze zostali w Kazaniu, by przygotowywać się już na najważniejszą część sezonu.

Premierowa odsłona spotkania była bardzo wyrównana, ale w końcówce swoją wyższość udowodnili przyjezdni. Druga partia miała identyczny obraz, dzięki czemu drużyna z Kazania prowadziła już 2:0. W połowie trzeciego seta siatkarze Zenita odskoczyli i zdobytej przewagi nie oddali do samego końca.

Zenit Kazań na dwie kolejki przed końcem zapewnił sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej Superligi. Drużyna Bednorza wygrała 23 z 24 spotkań.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Dmitrij Wołkow, który zdobył 25 punktów. Atakował ze skutecznością na poziomie aż 74 proc., kończąc 25 z 34 ataków.

Wyniki 24. kolejki Superligi:

Dynamo LO - Neftjanik Orenburg 3:2 (23:25, 25:10, 25:27, 25:12, 15:7)

Jenisej Krasnojarsk - Dynamo Moskwa 2:3 (25:21, 20:25, 19:25, 25:23, 9:15)

Ural Ufa - Kuzbass Kemerowo 1:3 (19:25, 25:14, 20:25, 23:25)

Fakieł Nowy Urengoj - Zenit Kazań 0:3 (21:25, 22:25, 20:25)

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Zenit Sankt Petersburg 0:3 (22:25, 24:26, 17:25)

Gubernija Niżny Nowogród - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (19:25, 16:25, 22:25)

Gazprom-Jugra Surgut - Biełogorie Biełgorod 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Przeczytaj także: Wejście z kwadratu Polki na miarę utrzymania w elicie! Kapitalny występ Moniki Gałkowskiej Koniec sezonu dla Michała Filipa. Rekordowy set drużyny Zbigniewa Bartmana