Aluron CMC Warta Zawiercie bliżej lidera. Nie pozwoliła na niespodziankę

Lider Jastrzębski Węgiel stracił sporą część przewagi nad drugą w tabeli Aluron CMC Wartą Zawiercie. Podopieczni Michała Winiarskiego zwyciężyli 3:1 z KGHM Cuprum Lubin, potykając się jedynie w trzecim secie.

siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Na zakończenie soboty w PlusLidze doszło do konfrontacji klubów, które mają inny cel w sezonie zasadniczym, ale nie musiały rozegrać jednostronnego meczu. Aluron CMC Warta Zawiercie nie pokazała wysokiej formy w ostatnich meczach i musiała bronić drugiego miejsca w tabeli. Z kolei KGHM Cuprum Lubin wygrało w dwóch z trzech ostatnich meczów, dzięki czemu raczej na dobre oddaliło się od lokaty spadkowej.

Zawiercianie mieli za sobą serię pięciu wygranych meczów z przeciwnikiem z województwa dolnośląskiego. W rundzie jesiennej tego sezonu pokonali Cuprum 3:0, ale był to jeden taki przypadek, ponieważ wcześniej aż trzy razy stawiali na swoim dopiero w tie-breaku. Jedyna wygrana Cuprum w Zawierciu wydarzyła się w lutym 2018 roku.

Pierwszy i drugi set zapowiadały sprawną przeprawę faworyta, który konsekwentnie punktował przeciwnika. Partie kończyły się wynikami 25:18 oraz 25:21. Warta napędzała się głównie atakami Bartosza Kwolka, którego od czasu do czasu wspierał Karol Butryn. W przeprowadzaniu kontrataków pomagały liczne wybloki Miłosza Zniszczoła, a w polu serwisowym najwięcej czasu spędzali wspomniani Kwolek oraz Butryn.

Zawiercian dopadł syndrom trzeciego seta, po dwóch udanych, a wygrana 25:19 Cuprum, mogła zapowiadać odrodzenie przyjezdnych. Czas pokazał, że lubinian było stać na rozstrzygnięcie zaledwie jednej partii, ponieważ czwarta była kontrolowana od początku do końca przez faworyta. Siatkarze z Zawiercia wybili przeciwnikom z głów zapunktowanie w ich hali, ponieważ zamknęli mecz przekonującym zwycięstwem 25:19. Nagroda MVP trafiła do libero Luke'a Perry'ego.

Następnym przeciwnikiem zawiercian w PlusLidze będzie Bogdanka LUK Lublin. Z kolei KGHM Cuprum Lubin zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Aluron CMC Warta Zawiercie - KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:19)

Warta: Tavares, Kwolek, Rossard, Zniszczoł, Szalacha, Butryn, Perry (libero) oraz Schamlewski, Gąsior, Łaba

Cuprum: Gelinski, Ferens, Berger, Pietraszko, Strulak, Hanes, Masłowski (libero), Granieczny (libero) oraz Lipiński, Czerny

MVP: Luke Perry (Warta)