Trzy sety w Warszawie. PlusLiga ma nowego lidera

W meczu 13. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał PSG Stal Nysę 3:0. Dzięki temu warszawianie wskoczyli na fotel lidera. A dla nysian szanse na 6. miejsce i udział w Pucharze Polski zmalały.

Anna Bagińska
siatkarze Projektu Warszawa Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
Spotkanie drugiej i siódmej drużyny PlusLigi zapowiadało się ciekawie. Obie ekipy miały za sobą dobrą passę. Tymczasem warszawianie od początku odjechali rywalom. Po skutecznym bloku prowadzili 6:3.

Jedyny moment, kiedy goście zbliżyli się do rywala, to 15:14. Jednak bez skutecznej zagrywki niewiele mogli zdziałać. Ryzykowali nią. Pomylili się w tym elemencie siedem razy w pierwszym secie, a zysk mieli zerowy. A warszawianie w końcówce jeszcze powiększyli dystans i pewnie wygrali tę partię do 19.

O ile o pierwszym secie można powiedzieć, że nysianie mieli momenty, kiedy nawiązali walkę z Projektem, to już w drugim takich nie było. Po asie Jana  Firleja gospodarze prowadzili już 11:5. Goście od czasu do czasu popisywali się skutecznymi akcjami, ale to było za mało na rozpędzonego rywala. Po kolejnym skutecznym ataku Bartłomieja Bołądzia miejscowi prowadzili 17:9. Dwa skuteczne zagrania atakującego w końcówce dały wygraną 25:15.

W trzecim secie wreszcie było trochę walki. Po ataku Macieja Muzaja goście prowadzili nawet 8:4. Ale nie utrzymali tego prowadzenia, utracili je równie szybko, co zdobyli. Po prostym błędzie był remis 9:9. Od tego momentu żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej, niż dwa punkty.

Przy stanie 21:21 na zagrywkę wszedł Igor Grobelny i posłał asa. Kolejna jego zagrywka też sprawiła rywalom problemy, bo popełnili błąd i było 23:21. Taka zaliczka wystarczyła. As Bartłomieja Bołądzia zakończył mecz. Warszawianie wskoczyli na fotel lidera i pozostaną na nim przynajmniej do jutra.

Projekt Warszawa - PSG Stal Nysa 3:0 (25:19, 25:15, 25:23)

Projekt: Firlej, Bołądź, Wrona, Semeniuk, Tillie, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Averill, Kowalczyk

Stal: Szczurek, Kapica, Abramowicz, Zerba, El Graoui, Włodarczyk, Szymura (libero) oraz Muzaj, Kramczyński, Zhukouski, Kosiba

MVP: Bartłomiej Bołądź (Projekt Warszawa)