Trwają serie klubów Polek. Jedna dobra, druga zła

Prosecco Doc Imoco Conegliano, którego rozgrywającą jest Joanna Wołosz, wygrało po raz 11. z rzędu. Z kolei drużyna Malwiny Smarzek ma za sobą pięć kolejnych porażek.

Joanna Wołosz podczas rozgrzewki Materiały prasowe / Legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz podczas rozgrzewki
Prosecco Doc Imoco Conegliano zwyciężyło 3:0 z będącym w dolnej połowie tabeli Megabox Ond. Savio Vallefoglia. Był faworytem i nie pozwolił sobie na potknięcie w ani jednym secie. Joanna Wołosz zdobyła cztery punkty, minimum raz wykazując się w ataku, w bloku oraz w serwisie. Zespół Polki jest liderem z kompletem 11 zwycięstw na koncie. Bezpośrednio za nim w tabeli znajduje się Allianz Vero Volley Milano.

Gorzej wiedzie się pozostałym zespołom z Serie A, w których kadrach są Polki. Trasportipesanti Casalmaggiore przegrało po raz piąty z rzędu - tym razem 0:3 z Wash4green Pinerolo. Malwina Smarzek zdobyła dziewięć punktów, z których siedem atakiem, a dwa blokiem. Drużyna z Casalmaggiore znajduje się w tabeli tuż nad strefą spadkową.

Volley Bergamo otwiera strefą spadkową. Drużyna z Lombardii przegrała tym razem 1:3 z Uyba Volley Busto Arsizio. Olivia Różański pozostała w kwadracie rezerwowych w pokonanym zespole. Bilans Volley Bergamo to dwa zwycięstwa oraz dziewięć porażek.

11. kolejka Serie A kobiet:

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Megabox Ond. Savio Vallefoglia 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)
Trasportipesanti Casalmaggiore - Wash4green Pinerolo 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
Uyba Volley Busto Arsizio - Volley Bergamo 3:1 (25:27, 25:15, 26:24, 25:22)
Honda Olivero S.Bernardo Cuneo - Allianz Vero Volley Milano 0:3 (18:25, 15:25, 14:25)
Il Bisonte Firenze - Reale Mutua Fenera Chieri 3:2 (28:26, 25:23, 21:25, 17:25, 15:11)
Itas Trentino - Roma Volley Club 0:3 (22:25, 20:25, 14:25)
Savino Del Bene Scandicci - Igor Gorgonzola Novara (poniedziałek)