13 punktów Magdaleny Stysiak. Fenerbahce Stambuł bezlitosne dla rywalek

Tym razem nie Liga Mistrzyń, a rozgrywki krajowe absorbowały polskie siatkarki w Turcji. Fenerbahce Stambuł Magdaleny Stysiak bez problemów rozprawiło się z Sariyer Belediyesi w 9. kolejce tureckiej ekstraklasy.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Magdalena Stysiak Materiały prasowe / tvf.org.tr / Na zdjęciu: atakuje Magdalena Stysiak
Prowadzona przez Stefano Lavariniego drużyna w każdym z setów pozwoliła ugrać rywalkom dokładnie po 14 punktów. Trzynaście oczek na swoim koncie zgromadziła Magdalena Stysiak. Polska atakująca skończyła 11 z 26 piłek i zanotowała dwa punktowe bloki. Całe spotkanie trwało zaledwie 64 minuty. To ósma wygrana Fenerbahce w tym sezonie Sultanlar Ligi.

Jedno zwycięstwo więcej (i jedno spotkanie rozegrane więcej) ma Eczacibasi Stambuł Martyny Czyrniańskiej. Siatkarki trenera Ferhata Akbasa gładko wygrały z Muratpasa Belediyesi 3:0 - w setach do 10, 18 i 15. Polska przyjmująca nie znalazła się w kadrze meczowej na ten mecz.

W tabeli tureckiej ekstraklasy prowadzi VakifBank Stambuł, który we wtorek pokonał lokalnego rywala - THY - w czterech partiach. Pierwsze dwie padły łupem gości - 25:23 i 27:25, w trzeciej gospodynie zwyciężyły do 17, ale w czwartej znów 25:23 wygrały triumfatorki Ligi Mistrzyń.

W następnej, 10. kolejce w Stambule dojdzie do hitu. VakifBank podejmie Fenerbahce. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00 czasu polskiego w piątek, 24 listopada. Dzień później Eczacibasi zagra na wyjeździe z Nilufer Belediyesi.