Nowa siła zagrała popisowo na początek Ligi Mistrzów

Halkbank Ankara ma w składzie takich siatkarzy jak Earvin Ngapeth i Nimir Abdel-Aziz, mimo to nie był uznawany za faworyta w meczu wyjazdowym z Gas Sales Daiko Piacenza. We Włoszech pokazał moc i zwyciężył 3:1.

Aslan Eksi w barwach Halkbanku Ankara Materiały prasowe / CEV / Aslan Eksi w barwach Halkbanku Ankara
Do Piacenzy wybrali się siatkarze Halkbanku Ankara, a tureckie zespoły męskie starają się coraz mocniej zaznaczać swoją obecność w europejskich pucharach. Stołeczna drużyna radziła sobie bardzo dobrze we włoskim regionie Emilia-Romania. W pierwszym secie zwyciężyła 25:19, a w drugim secie jeszcze nieco bardziej przekonująco 25:18.

Gas Sales Daiko Piacenza starało się zareagować na falstart w elitarnych rozgrywkach i gospodarzy było stać na odgryzienie się w trzecim secie. Na tym jednak przebudzenie faworyta z Włoch zakończyło się. Halkbank wygrał 25:21 czwartą partię, tym samym zabierze ze sobą do Ankary komplet punktów. Zgodnie z przewidywaniami, liderami zespołu Slobodana Kovaca byli Nimir Abdel-Aziz i Earvin Ngapeth.

Po komplet punktów w grupie Jastrzębskiego Węgla sięgnął SVG Luneburg. Niemiecka drużyna wykorzystała atut własnej hali w meczu z Jihostrojem Czeskie Budziejowice. Im dłużej trwała ta konfrontacja, tym większa była przewaga gospodarzy, którzy odnieśli zwycięstwo 3:0. W pierwszym secie doszło do walki na przewagi, ale już na przykład trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:15.

Najwięcej punktów dla SVG Luneburg - 12 zdobył Erik Roehrs, a niewiele gorzej od niego zaprezentowali się Yann Boehme oraz Jesse Elsner. Zespół, prowadzony przez Andrzeja Kowala, nie dotrzymał kroku gospodarzom przede wszystkim w przyjęciu. Starał się to naprawiać zdobywca 13 punktów Ignacio Luengas, ale zabrakło mu wsparcia.