Pozytywna inauguracja klubu Joanny Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano, z Joanną Wołosz w składzie, rozpoczęło pozytywnie sezon w lidze włoskiej. Jeden z kandydatów do zdobycia mistrzostwa kraju wygrał 3:0 z Itasem Trentino.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Krótko po pozytywnym zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, Joanna Wołosz rozpoczęła walkę w lidze włoskiej. Od 2017 roku jest rozgrywającą Prosecco Doc Imoco Conegliano. Z tym klubem zdobywała nie tylko mistrzostwo Włoch, ale również Klubowe Mistrzostwo Świata czy triumfowała w Lidze Mistrzyń.

Pierwszym w sezonie przeciwnikiem Prosecco Doc Imoco Conegliano był Itas Trentino. Drużyna Polki nie pozwoliła przeciwniczkom na przekroczenie granicy 20 punktów w ani jednym secie. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0. Joanna Wołosz była na razie tylko zmienniczką w drugim secie. Podstawową rozgrywającą na inaugurację sezonu była Madison Bugg.

Prosecco Doc Imoco Conegliano jest na drugim miejscu w tabeli za Allianz Vero Volley Milanp, które wypracowało sobie nieco lepszy bilans małych punktów w wygranym 3:0 meczu z Uyba Volley Busto Arsizio.

Sezon we Włoszech rozpoczęły również Olivia Różański i powracająca do ligi Malwina Smarzek. Na inaugurację stanęły po przeciwnych stronach siatki, a ich zespoły stoczyły zacięty pojedynek. Lepsza 3:2 okazała się drużyna Olivii Różański. Volley Bergamo zwyciężył na wyjeździe z Trasportipesanti Casalmaggiore.

1. kolejka Serie A kobiet:

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Itas Trentino 3:0 (25:18, 25:16, 25:18)
Trasportipesanti Casalmaggiore - Volley Bergamo 2:3 (25:20, 23:25, 23:25, 25:14, 11:15)
Reale Mutua Fenera Chieri - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (20:25, 27:29, 25:27)
Wash4green Pinerolo - Honda Olivero S.Bernardo Cuneo 2:3 (17:25, 25:23, 25:17, 23:25, 13:15)
Savino Del Bene Scandicci - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)
Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Roma Volley Club 2:3 (25:22, 20:25, 19:25, 25:19, 12:15)
Allianz Vero Volley Milano - Uyba Volley Busto Arsizio 3:0 (25:21, 25:10, 25:12)