Trwa świetna passa beniaminka Tauron 1. ligi

Po trzech kolejkach Tauron 1. ligi tylko trzy zespoły mogą się pochwalić kompletem zwycięstw. Jednym z nich jest lider tabeli, Arka Bogdanka Chełm.

Anna Bagińska
Bogdanka Arka Chełm Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: Bogdanka Arka Chełm
Trzecią kolejkę Tauron 1. ligi otworzył hit, w którym zmierzyli się zeszłoroczni medaliści. MKS Będzin w czterech setach pokonał BKS Visłę Bydgoszcz. Dzięki tym trzem punktom umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Pozycja lidera niezmiennie należy do beniaminka. Bogdanka Arka Chełm odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo bez straty seta. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy pokonali tym razem PSG KPS Siedlce. Tylko w pierwszym secie goście stawili opór. Dwie kolejne partie gładko wygrali chełmianie.

W minionym tygodniu pierwszoligowe rozgrywki wreszcie zainaugurowali siatkarze Gwardii Wrocław. Początek mogą zaliczyć do bardzo udanych. Najpierw w środę pokonali 3:0 SMS PZPS Spała, a trzy dni później w czterech setach okazali się lepsi od BBTS-u. Bielszczanom nie pomogły 24 punkty zdobyte przez Szymona Romacia. Taki dorobek dał wrocławianom trzecie miejsce w tabeli.

O udanym weekendzie mogą mówić siatkarze AZS AGH Kraków, PZL Avii Świdnik i REA BAS Białystok. Te zespoły wygrały swoje mecze za trzy punkty. SMS PZPS Spała urwał z kolei punkt KKS Mickiewiczowi Kluczbork i nie zamyka już tabeli.

Na zakończenie kolejki MCKiS Jaworzno sprawił małą niespodziankę. Pokonał w pięciu setach Lechię Tomaszów Mazowiecki po niezwykle zaciętym spotkaniu. To pierwsza wygrana beniaminka w tym sezonie. Nadal pozostają jeszcze cztery drużyny bez zwycięstwa na koncie. To oprócz wspomnianego wyżej SMS, także PSG KPS Siedlce, KGHM SPS Chrobry Głogów i Olimpia Sulęcin.

Wyniki 3. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 25:27)
Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (27:25, 25:22, 21:25, 25:23)
KKS Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS Spała 3:2 (22:25, 25:14, 25:18, 19:25, 15:11)
AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:1 (17:25, 25:18, 25:20, 27:25)
PZL Leonardo AVIA Świdnik - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:16, 25:18, 25:13)
Bogdanka Arka Chełm - PSG KPS Siedlce 3:0 (27:25, 25:14, 25:20)
KGHM SPS Głogów - REA BAS Białystok 1:3 (18:25, 21:25, 31:29, 20:25)
MCKiS Jaworzno - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:22, 25:19, 26:28, 22:25, 15:12)