Ma być szybko i przyjemnie. Gdzie oglądać na żywo Polska - Dania?

Przed nami starcie drużyn, z których jedna ma komplet zwycięstw, a druga jak na razie wszystko wygrała. Przed reprezentacją Polski pojedynek z Danią, który powinien się rozstrzygnąć w trzech setach. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP na kanale TVP 1.

Robert Czykiel
Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023
Mistrzostwa Europy dla polskich kibiców na razie nie są zbyt emocjonujące. Nasi siatkarze zgodnie z planem wygrywają mecz za meczem w swojej grupie i już myślami są w fazie pucharowej. Trzeba jednak jeszcze dopełnić formalności, bo zostały dwa mecze. Teraz przed nami spotkanie Polska - Dania, które zobaczysz na żywo, online w Pilot WP.

Polska rozbiła Macedonię Północną

Polscy siatkarze na macedońskich parkietach na razie czują się bardzo dobrze. W trzech dotychczasowych meczach mistrzostw Europy Biało-Czerwoni zgarnęli komplet punktów. Nerwowo było tylko raz i to przez chwilę, gdy Holandia wygrała pierwszego seta, ale potem nasi kadrowicze byli już bezbłędni.

Ostatnim naszym rywalem była Macedonia Północna. Przeciwnik przed spotkaniem wprawdzie miał komplet punktów, ale mierzył się z najsłabszymi rywalami. Polacy dobitnie pokazali tej drużynie miejsce w szeregu.

To było bardzo szybkie i przyjemne zwycięstwo. Macedończycy najbardziej bezradni byli w pierwszym i drugim secie, które przegrali kolejno do 12 i 14. Postawili się tylko w drugiej partii, w której i tak ulegli 21:25.

Dania kolejnym rywalem

Na razie w reprezentacji Polski nikt nie wpada w zachwyt. Wiadomo, że nasi grupowi rywale nie zaliczają się do europejskiej czołówki. To etap turnieju, w którym podopieczni Nikoli Grbicia mają się rozkręcić. Najlepsza forma ma przyjść dopiero na fazę pucharową, aby z powodzeniem powalczyć o medale.

- Myślę, że są powody do zadowolenia. Spotkania z Czechami, Holandią i Macedonią wyglądały tak, jak można było się tego spodziewać. Niezależnie od tego, w jakim składzie wychodziliśmy na boisko, dominowaliśmy nad rywalami i wygrywaliśmy pewnie. Do tego graliśmy atrakcyjną, ofensywną, mądrą i miłą dla oka siatkówkę - mówi w WP SportoweFakty Artur Szalpuk.

Dania będzie naszym kolejnym rywalem i tutaj również możemy spodziewać się łatwej przeprawy. To jeden z najsłabszych uczestników mistrzostw Europy i nawet strata jednego seta przez Polskę będzie wielką sensacją.

Jeszcze nic nie wygrali

Dania przegrała wszystkie dotychczasowe mecze podczas mistrzostw Europy. Co jednak ciekawe, to w każdym spotkaniu udawało się jej urwać jednego seta przeciwnikowi. Tak było w starciu z Macedonią Północną, Czechami, Czarnogórą i Holandią. Jest to zatem sygnał dla Polaków, że muszą się mieć na baczności.

Fakt są takie, że Polska jako jeden z faworytów mistrzostw Europy musi najbliższe spotkanie wygrać i to najlepiej szybko w trzech setach. Potem zostanie już tylko jedno grupowe wyzwanie w postaci Czarnogóry, która jak dotąd pokonała tylko Duńczyków.

Kiedy i gdzie oglądać Polska - Dania? Mecz odbędzie się we wtorek 5 września o godzinie 20:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.

ME: outsider na drodze Polaków >>
Artur Szalpuk o mistrzostwach Europy: Wolałbym więcej zaciętych meczów >>

Czy Polska wygra z Danią bez straty seta?