Najtrudniejszy rywal w grupie. Gdzie oglądać na żywo Holandia - Polska?

Reprezentacja Polski siatkarzy bardzo dobrze rozpoczęła mistrzostwa Europy. Teraz trzeba podtrzymać formę i to w starciu z najbardziej wymagającym przeciwnikiem w fazie grupowej. Mecz Holandia - Polska oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
Reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy
Mistrzostwa Europy już się rozpoczęły dla polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni trochę musieli czekać na inaugurację, ale teraz na brak zajęć nie będą narzekać. W czwartek zmierzyli się z Czechami, a już w piątek czeka ich kolejna walka o punkty. Teraz rywalem będzie Holandia. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Spacerek z Czechami

Reprezentacja Polski siatkarzy w końcu przystąpiła do walki o medale mistrzostw Europy. Pierwszym rywalem podopiecznych Nikoli Grbicia były Czechy. Wszyscy spodziewali się łatwego przetarcia, bo to nie jest czołowy zespół w Europie.

Niespodzianki nie było. Polscy siatkarze od początku mieli spotkanie pod kontrolą i zapowiadało się na gładkie zwycięstwo w trzech setach. Tak też się stało. Pierwszy set nasi kadrowicze wygrali do 17, a dwa kolejne za każdym razem do 20. Biało-Czerwoni udowodnili, że już od początku turnieju są w dobrej dyspozycji.

- Cieszymy się, że nie było komplikacji, że wygraliśmy 3:0, zachowaliśmy energię na kolejne mecze i mamy trochę więcej czasu na regenerację przed spotkaniem z Holandią - mówił po zwycięstwie Kamil Semeniuk w rozmowie z WP SportoweFakty.

Czas na Holandię

Teraz poprzeczka będzie zawieszona wyżej. Już w piątek 1 września Polacy drugi raz wyjdą na parkiet. Po drugiej stronie siatki będą siatkarze z Holandii. Ten mecz będzie bardzo ważny dla układu tabeli w grupie C.

Od początku było wiadomo, że to Holendrzy będą najtrudniejszym przeciwnikiem na tym etapie mistrzostw Europy. Wszystko wskazuje na to, że piątkowy mecz rozstrzygnie, kto ostatecznie zajmie pierwsze miejsce w tej grupie.

Holandia pewnie rozpoczęła turniej. Nasz najbliższy przeciwnik w pierwszym spotkaniu zmierzył się z Czarnogórą. To był spacerek dla faworyta i "Oranje" zeszli z parkietu bez straty seta. Rywal tylko raz postraszył i było to w trzecim secie, który zakończył się wynikiem 25:22.

Nie można ich lekceważyć

Polska jest faworytem, ale Holandia może nam trochę napsuć krwi. Wystarczy przypomnieć niedawne starcie w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni zwyciężyli, ale po zaciętym pojedynku, który rozstrzygnęli dopiero w tie-breaku.

Trzeba jednak pamiętać, że w tamtym turnieju trener Grbić wiele eksperymentował ze składem. Teraz pośle do boju najlepszych zawodników i jeżeli zagrają na miarę swoich możliwości, to powinni bez większych problemów dołożyć do kolekcji drugą wygraną.

Reprezentacja Polski potem będzie mieć otwartą drogę do pierwszego miejsca w grupie. 3 września zagramy z Macedonią Północną, 5 września z Danią, a 6 września z Czarnogórą. Kibice liczą na komplet zwycięstw, co ułatwi nam drogę do strefy medalowej.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo Holandia - Polska? Mecz odbędzie się w piątek 1 września o godzinie 20:00. Transmisja na żywo w Pilot WP na kanale TVP 1.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.

ME: niecodzienna sytuacja w polskiej grupie. A to dopiero drugi mecz >>
Znakomity początek Polaków, Semeniuk wreszcie błysnął. "Trener mnie zaskoczył" >>