ME siatkarek. Biało-Czerwone ponownie zwycięskie! Zobacz, kiedy grają kolejny mecz

Czwarty mecz i trzecie zwycięstwo. Reprezentantki Polski pewnie prezentują się w tegorocznych mistrzostwach Europy siatkarek i awansują w grupowej tabeli po ograniu Belgii 3:0. Zobacz, z kim zagrają kolejny mecz.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Magdalena Stysiak w ataku PAP/EPA / OLIVIER HOSLET / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak w ataku
Zaczęło się bardzo dobrze i tak też skończyło, choć było wiele obaw i nerwów w trakcie. Reprezentacja Polski kobiet w swoim czwartym meczu podczas mistrzostw Europy siatkarek wygrała z Belgią 3:0 i awansowała na drugą pozycję w grupie A. Do zakończenia grupowej rywalizacji zostało jej już tylko jedno spotkanie.

To z Belgią było czwarte i trzecie zwycięskie na tych mistrzostwach. Poza Belgijkami, nasze siatkarki ograły już wcześniej Słowenki i Węgierki, ale mistrzynie świata okazały się za silne. Mimo dramatycznych momentów i walki z naszej strony, Serbki wygrały i to za trzy punkty (3:1), czym przejęły pozycję lidera grupy.

Teraz przed Polkami dzień przerwy na regenerację. Kolejny, a zarazem ostatni w grupie mecz zagrają w czwartek. Ich rywalkami będą Ukrainki.

Przyszłe przeciwniczki mają za sobą już trzy mecze ME, w tym dwa wygrane. Do zera ograły Belgijki i Węgierki, a jedynie Serbki zdominowały je tak samo, jak i Biało-Czerwone. Nie miały za wiele argumentów na rywalizację z nimi, przegrały i to do 14, 19 i 16 w setach. Nim zagrają z Polkami, w czwartek zmierzą się ze Słowenią, którą Polki mają już na rozkładzie.

Polsko-ukraińskie spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17:00. Transmisja dostępna będzie na TVP Sport oraz w Polsacie Sport. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

-> Mistrzynie świata zweryfikowały Polki. "W kluczowych momentach mieliśmy problemy"