Włoszki rozpędzone, ale co się dzieje z Niemkami?

Włochy wygrały 3:0 po raz czwarty w mistrzostwach Europy siatkarek. Tym razem rozprawiły się z Bośniaczkami. Niemki zawiodły w drugim meczu z rzędu. Tym razem przegrały 2:3 z Czeszkami mimo dwusetowego prowadzenia.

reprezentantki Włoch Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentantki Włoch
Włoszki miały za sobą już trzy zwycięstwa i w meczach przeciwko Rumunkom, Szwajcarkom oraz Rumunkom nie pozwoliły sobie na przegranie ani jednego seta. Rozpędzona drużyna zamierzała rozprawić się w równie przekonujący sposób z Bośnią i Hercegowiną i w ten sposób jeszcze umocnić się na pierwszym miejscu w grupie.

Italia miała ponownie sytuację pod kontrolą, a rywalizacja z niedoświadczonym na arenie międzynarodowej przeciwnikiem nie sprawiła jej dużego problemu. Włoszki potwierdzają, że wystartowały w mistrzostwach Europy z dużymi nadziejami i w wysokiej formie. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zwyciężyły 3:0, a Bośniaczki przebiły się przez granicę 20 punktów tylko w pierwszym secie.

Niemki w poprzednim meczu zaliczyły głośną wpadkę i poniosły porażkę 1:3 ze Szwedkami. Po takim wstrząsie podopieczne Vitala Heynena miały przystąpić w pełni zmobilizowane do kolejnego pojedynku z Czeszkami. Niemki miały za sobą osiem wygranych z rzędu z bliskim sobie na mapie Europy przeciwnikiem.

Konfrontacja nie była prosta dla podopiecznych Vitala Heynena, mimo to po dwóch setach wydawały się być na dobrej drodze do pokonania Czeszek. Nie potrafiły jednak domknąć meczu. Z kolei przeciwniczki radziły sobie coraz lepiej i po rozstrzygnięciu trzeciej partii na przewagi, poszły za uderzeniem. W tie-breaku Czechy obroniły piłkę meczową, po czym odwróciły wynik seta oraz meczu. Skończyło się rezultatem 18:16 i niespodziewanym 3:2 dla Czech.