ME siatkarek. Dobry start gospodyń. Sprawdź tabele po 3. dniu turnieju

W trzecim dniu mistrzostw Europy siatkarek do rywalizacji przystąpiły drużyny z grup A i C. Gospodynie dobrze zainaugurowały turniej.

Anna Bagińska
siatkarki reprezentacji Belgii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Belgii
W grupie A na początek zmagań Belgijki pokonały 3:0 reprezentację Węgier i objęły tym samym prowadzenie w klasyfikacji. To właśnie w tej grupie grają także Polki, który swój pierwszy mecz rozegrają dopiero w piątek.

Na szczycie grupy B znajduje się drużyna narodowa Bułgarii, która po wygranej w środę nad Chorwacją, dołożyła w czwartek zwycięstwo 3:1 nad Bośnią i Hercegowiną. Włoszki, które są jednymi z faworytek są  na 2. pozycji, gdyż mają tylko jeden mecz za sobą. Trzecia lokata należy do Rumunek, które zanotowały cenną wygraną nad Chorwatkami.

Na inaugurację grupy C Niemki ograły Greczynki w trzech setach. Niewiele brakowało, a siatkarki z południa Europy urwałyby przynajmniej seta gospodyniom. W końcówce trzeciej partii prowadziły już 24:22, ale nie potrafiły wykorzystać tej przewagi. Po zaciętej walce triumfowały podopieczne Vitala Heynena, które zresztą są liderem.

W grupie D zostały rozegrane w czwartek dwa mecze i nie przyniosły one niespodzianek. Słowaczki pewnie wygrały 3:0 z Finkami. Z kolei Holenderki nie dały większych szans reprezentacji Hiszpanii i zainkasowały premierową wygraną. Na czele tej grupy znajdują się Francuzki, które mają najkorzystniejsze ratio małych punktów ze wszystkich drużyn.