Ostatnia akcja Brazylii, jak cały mecz - nierówna. Tak Polacy awansowali do półfinału

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału Ligi Narodów prezentując pewną grę. Drużynie "Canarinhos" przytrafiło się w trakcie starcia popełnić sporą ilość błędów. Podobnie było w ostatniej akcji meczu, która dała Polakom wygraną.

Janusz Siennicki
Ostatnia akcja w meczu Polska - Brazylia Twitter / Volleyball World / Ostatnia akcja w meczu Polska - Brazylia
Polscy siatkarze kontynuują fantastyczną serię zwycięstw w Lidze Narodów. Wicemistrzowie świata przed własną publicznością pokonali Brazylię i znaleźli się w gronie czterech najlepszych drużyn turnieju (relację z tego meczu przeczytasz TUTAJ).

Pierwszy set meczu należał do najbardziej wyrównanych. Obie drużyny grały na przewagi, a zwycięzcy okazali się reprezentanci naszego kraju. W dwóch ostatnich partiach ponownie rozgorzała walka, ale w końcówkach lepsi byli Polacy.

Drużynie Renana Dal Zotto mocno doskwierała ilość błędów popełnianych w najważniejszych momentach starcia. Dodając do tego pewną grę Polaków, na tablicy wyników w trzecim secie pojawił się wynik 24:19. Nadzieję Brazylijczyków przedłużył Ricardo Lucarelli. To był ostatni pozytywny akcent gry rywali Polaków w tym meczu. Kilka sekund później środkowy Otavio Pinto zaserwował poza boisko, co wywołało wrzawę radości na trybunach gdańskiej Ergo Areny.

Drużyna trenera Nikoli Grbicia swoje półfinałowe starcie rozegra w sobotę, 22 lipca, a rywalem będzie reprezentacja Japonii. Początek meczu o godzinie 17:00.