Wynik na pocieszenie dla Malwiny Smarzek

Osasco Voleibol Clube przeskoczyło na trzecie miejsce w tabeli ligi brazylijskiej dzięki siódmemu zwycięstwu w sezonie. Malwina Smarzek została zmieniona w drugim secie zakończonego wynikiem 3:1 meczu z Unilife Maringa Volley.

Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Przed zejściem z boiska Malwina Smarzek zdążyła zdobyć siedem punktów. Siatkarka Osasco Voleibol Clube atakowała ze skutecznością 33 procent, a do sześciu dobrych ataków dołożyła jeden blok. Smarzek opuściła boisko w drugim, jedynym przegranym przez jej drużynę secie.

W pozostałych partiach Osasco Voleibol Clube było lepsze od przeciwniczek i odniosło zwycięstwo 3:1.

Zmienniczką Smarzek była Tifanny Abreu i zdążyła zostać najlepszą punktującą w zespole. Atakowała ze skutecznością 64 procent, a do 18 punktów zdobytych tym elementem dołożyła asa serwisowego.

Osasco prezentuje się dobrze w pierwszej części sezonu zasadniczego. Po siedmiu zwycięstwach oraz dwóch porażkach jest na trzecim miejscu w tabeli. Przed zespołem Polki są tylko Dentil Praia Clube oraz Minas. We wtorek jego przeciwnikiem będzie Fluminense.

Unilife Maringa Volley - Osasco Voleibol Clube 1:3 (17:25, 25:23, 18:25, 27:29)