Grupa 3:0 mistrzostw świata. Kanada rozczarowała

Reprezentacja Kanady nie potrafiła rozstrzygnąć ani jednego seta w meczu z Turcją. To oznacza, że znalazła się poza miejscami premiowanymi awansem do fazy pucharowej mistrzostw świata w siatkówce.

reprezentacja Kanady PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK / Na zdjęciu: reprezentacja Kanady
Reprezentanci Turcji znaleźli się po raz pierwszy na prowadzeniu w secie otwierającym mecz przy stanie 4:3. Od tego momentu stopniowo "odjeżdżali" mającym problemy ze złapaniem dobrego rytmu Kanadyjczykom. Przy wyniku 18:11 dla zespołu znad Bosforu wydawało się, że partia będzie pozbawiona ciekawej historii, ale pościg Kanady w jej końcówce rozbudził apetyt na dobre widowisko. Turcja wygrała 25:23, ale dostała ostrzeżenie.

Również wszystkie wcześniejsze mecze w grupie E zakończyły się po trzech setach, więc rywalizacja akurat w tym towarzystwie nie jest specjalnie pasjonująca. Kanada i Turcja solidarnie pokonały po 3:0 Chiny, a także przegrały po 0:3 z Włochami. W środę rozstrzygały między sobą sprawę drugiego miejsca w tabeli.

Również w drugim secie wygrała Turcja, która potrafiła swoimi kontratakami wymierzyć karę za brak skuteczności przeciwnikom. Ponownie zakończyła seta punktem na 25:23. Siatkarze znad Bosforu byli coraz mocniej rozpędzeni, a ich przeciwnicy zniechęceni. Dowodem wyższości tych pierwszych była wygrana 25:17 w trzecim secie.

Kanada - Turcja 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)

Kanada: Epp, Maar, Hoag, Szwarc, Van Berkel, Sclater, Marshall (libero) oraz Hofer, Loepkky, Walsh

Turcja: Eksi, Gungor, Subasi, Bulbul, Gunes, A. Lugumdzija, Bayraktar (libero), Done (libero) oraz M. Lugumdzija