Pierwsze zwycięstwo Heynena w Lidze Narodów. Brazylijki muszą uważać na dekoncentrację

Niemki z pierwszym w tym roku zwycięstwem w Lidze Narodów siatkarek. Podopieczne Vitala Heynena ograły Koreanki bez straty seta. Z kolei po genialnej partii dekoncentracja przydarzyła się Brazylijkom.

Arkadiusz Dudziak
Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen
Reprezentantki Niemiec mimo niezłych dwóch pierwszych spotkań w Lidze Narodów Kobiet pozostawały bez zwycięstwa. Podopieczne Vitala Heynena zrobiły dobre wrażenie, ale przegrały z Brazylijkami 1:3 i po tie-breaku z Japonkami.

W piątkową noc ich sytuacja jednak się zmieniła. Zdecydowanie zdominowały mecz z reprezentacją Korei Południowej. Tylko w pierwszym secie pozwoliły im przekroczyć barierę 20 punktów. Do zwycięstwa poprowadziła je Hanna Orthmann, która zapisała na swoim koncie aż 22 "oczka".

Trzy punkty na swoim koncie zapisały także Canarinhes. Reprezentantki Brazylii w pierwszym secie nie dały szans Dominikankom, rozgromiły je do 9. Siatkarki z Karaibów nie zamierzały się poddawać, po słabszym pierwszym secie wykorzystały dekoncentrację rywalek i wyrównały na 1:1.

Faworytki jednak opanowały sytuację i wygrały kolejne dwa sety, zapisując na swoim koncie 3 punkty. Najskuteczniejszą zawodniczką w ich szeregach była Kisy Nascimento, która wywalczyła 20 "oczek".

Na zakończenie dnia, gospodynie turnieju, Amerykanki, ograły Kanadyjki bez najmniejszego problemu. Jedynie w drugim secie oglądaliśmy wyrównaną walkę. Do zwycięstwa Amerykanki poprowadziła Andrea Drews, która wywalczyła 15 "oczek".