Xiamen Open: Koniec przygody Polaków z zawodami

W Xiamen Open najlepiej spośród Polaków spisali się Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy podobnie jak w Katarze odpadli w ćwierćfinale. Rundę wcześniej z chińskim turniejem pożegnali się Maciej Kosiak i Maciej Rudol.

Szymon Łożyński

Jako pierwsi z Biało-Czerwonych rywalizację w Xiamen zakończyli natomiast Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem. Po udanej fazie grupowej, gdzie polska para poniosła tylko jedną porażkę z mocnym włoskim duetem Ranghieri/Carambula, kibice liczyli, że nasi reprezentanci pokonają w 1/16 finału turecką parę Murat Giginoglu / Volkan Gogtepe. Dość nieoczekiwanie po trzysetowej walce ze zwycięstwa mogli cieszyć się jednak zawodnicy znad Bosforu.

Zdecydowanie lepiej w 1/16 finału spisał się drugi z polskich duetów. Maciej Kosiak i Maciej Rudol dość pewnie w dwóch setach uporali się z włoskim duetem Nicolai Paolo / Daniele Lupo. Warto podkreślić, że w fazie grupowej siatkarze z Półwyspu Apenińskiego przegrali z Michałem Brylem i Kacprem Kujawiakiem.

W 1/8 finału duet Kosiak/Rudol nie był już jednak w stanie wyeliminować kolejnej mocnej pary, tym razem reprezentantów Rosji Konstantina Semenowa i Wiaczesława Krasilnikowa. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali mecz w dwóch setach. Pomyślnie tą fazę zawodów przebrnęli jednak Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Ich marsz po pierwszy półfinał w tym sezonie przerwali... Rosjanie Semenow i Krasilnikow. Reprezentanci Sbornej podobnie jak w 1/8 finału, także w ćwierćfinale nie mieli problemów z pokonaniem kolejnej polskiej pary.

Wyniki 1/16 finału:
Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 14) - Giginoglu/Gogtepe (Turcja, 15) 1:2 (19:21, 21:14, 11:15)
Nicolai/Lupo (Włochy, 6) - Kosiak/Rudol (Polska, 21) 0:2 (16:21, 18:21)

Wyniki 1/8 finału:
Semenow/Krasilnikow (Rosja, 4) - Kosiak/Rudol (Polska, 21) 2:0 (21:17, 21:18)
Huber/Seidl (Austria, 17) - Bryl/Kujawiak (Polska, 27) 1:2 (26:24, 16:21, 12:15)