Grand Slam w Olsztynie: Triumf Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek na początek zmagań

Liderki Biało-Czerwonych w turnieju żeńskim od pewnego zwycięstwa rozpoczęły zmagania w grupie H. Polki pokonały Słowaczki Natalię Nestarcovą i Dominikę Dubovcovą.

Szymon Łożyński
Brązowe medalistki mistrzostw Europy w Klagenfurcie zostały w turnieju rozstawione z numerem 8. Jako liderki grupy H Polkom na początek swoich zmagań w Olsztynie przyszło zmierzyć się ze słowackim duetem Natalia Dubovcova / Dominika Nestarcova.
Biało-Czerwone mecz z południowym sąsiadkami zakończyły w dwóch setach. Rywalki opór postawiły jedynie w premierowej odsłonie meczu, której wynik rozstrzygnął się dopiero w walce na przewagi. W drugiej partii na boisku dominowały już nasze reprezentantki.

Do sporej niespodzianki doszło w drugim meczu grupy H. W nim argentyńska para Anna Gallay / Georgina Klug w 31 minut pewnie pokonała brązowe medalistki ubiegłotygodniowych zawodów w Long Beach Australijki Louise Bawden i Talique Clancy. Jeszcze w środę, o godzinie 18:00, Polki zmierzą się z reprezentantkami Ameryki Południowej.

grupa H: Kołosińska/Brzostek (Polska, 8) - Dubovcova/Nestarcova (Słowacja, 25) 2:0 (24:22, 21:12) Bawden/Clancy (Australia, 9) - Gallay/Klug (Argentyna, 24) 0:2 (15:21, 12:21)