Abu Dhabi Desert Challenge: Rafał Sonik wygrał pierwszą rundę Pucharu Świata!

Rafał Sonik rozpoczął obronę tytułu mistrza świata w rajdach terenowych od zwycięstwa w Abu Dhabi Desert Challenge. To drugie zwycięstwo Krakowianina na pustyniach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Zgodnie z zapowiedzią na ostatnim odcinku specjalnym liczącym ponad 234 kilometry Rafał Sonik nie forsował swojego tempa. Ostatni etap padł łupem Ignacio Casale, który nie miał szans na wyprzedzenie Polaka w klasyfikacji generalnej.

Sonik dojechał do mety na trzeciej pozycji ze stratą blisko dwunastu minut do Casale. Byłego mistrza Dakaru wyprzedził jeszcze Kees Koolen. Ostatnie 4. miejsce wśród quadowców zajęła Camelia Liparotii, który końcowej klasyfikacji była gorsza tylko od Sonika.

Już w połowie kwietnia zawodnicy wrócą do rywalizacji o punkty Pucharu Świata podczas drugiej rundy sezonu w Katarze (17-22 kwietnia). Rafał Sonik zapowiedział swój start.