Torus Wybrzeże grało tylko do 50. minuty. Chłodna głowa po stronie kwidzynian

MMTS Kwidzyn pokonał Torus Wybrzeże Gdańsk 28:25 w meczu PGNiG Superligi. Obie pomorskie drużyny stoczyły wyrównaną batalię o punkty. Dzięki chłodnym głowom, gospodarze osiągnęli sukces, a goście mieli do siebie sporo pretensji.

MG
zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk
Początek meczu w Kwidzynie ułożył się źle dla Torus Wybrzeża Gdańsk, które później jednak potrafiło wyjść na prowadzenie. - Źle weszliśmy w to spotkanie. MMTS od początku postawił nam mocne warunki, prowadzili 3:0, a my musieliśmy gonić wynik od samego początku. Później przez 40 minut to my byliśmy drużyną, która prowadziła spotkanie i chyba poczuliśmy się zbyt pewnie - powiedział Mateusz Kosmala, zawodnik Torus Wybrzeża.

- Myśleliśmy, że 50. minuta to koniec spotkania i to się samo dowiezie. W Kwidzynie zawsze są ciężkie warunki i trzeba walczyć do końca. Ja gratuluję chłopakom z Kwidzyna, na pewno ta porażka podwójnie boli, bo zawsze jak tu przyjeżdżam, chcę coś udowodnić. Teraz się nie udało i to następna lekcja dla nas, że musimy walczyć od początku do końca - dodał Kosmala.

Nie ma co się dziwić, że w zupełnie innych nastrojach z parkietu schodzili gospodarze. - Derby są nasze. Bardzo ciężki mecz, taki jak się spodziewaliśmy, jednak chłodna głowa na koniec meczu i agresywna obrona pozwoliły nam wyciągnąć ten mecz. Przez większość czasu przegrywaliśmy, ale w końcówce pokazaliśmy większą wolę walki - podkreślił Hubert Kornecki.

Szczypiornista MMTS-u Kwidzyn pokazał dużą wolę walki oraz dobrą skuteczność. - Publiczność też pchnęła nas do tego, by nie spuszczać głów i powalczyć o wygraną do końca. Super zawody zagrał Bartosz Dudek, który odbił kluczowe piłki. Mamy cztery mecze do końca roku i chcemy pójść za ciosem - ocenił Kornecki.

Czy MMTS wygrał zasłużenie z Torus Wybrzeżem?