PGNiG Superliga Kobiet: Udany rewanż KPR Gminy Kobierzyce

Piotrcovia przegrała 21:24 z KPR Gminy Kobierzyce w spotkaniu 8. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrkowianki przy większej skuteczności mogły ten mecz nawet wygrać. Fatalnie wykonywały zwłaszcza rzuty karne.

Michał Ostafijczuk
zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce z trener Edytą Majdzińską Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce z trener Edytą Majdzińską
Pierwszego gola rzuciła Sylwia Klonowska, ale po chwili wyrównała Kinga Jakubowska. I taki przebieg miała cała pierwsza połowa. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwie bramki. Wynik pierwszej osłony ustaliła Karolina Wicik i dzięki jej trafieniu na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem (11:10) zeszły przyjezdne.

Początek drugiej połowy należał do KPR Gminy Kobierzyce. W 39. minucie było już 15:11, ale Piotrcovia nie poddawała się. W krótkim odstępie czasu rzuciła cztery gole i na dziesięć minut przed końcem było 17:19. Drużyna trenera Przybylskiego doszła do rywala na jedną bramkę w końcówce, ale na więcej nie pozwoliła doświadczona Beata Kowalczyk. Obroniła rzut karny, którego nie wykorzystała Danielle Joia, nie dała się również pokonać w sytuacji sam na sam. Ostatniego gola w meczu rzuciła Aleksandra Tomczyk.

Liga Mistrzyń. MKS Perła - CSM Bukareszt: kolejna porażka lublinianek

- W najważniejszych momentach zawiodła skuteczność. Sytuacje były - rzut karny i pozycja sam na sam z bramkarką. Niestety jednak lepsza okazała się ta druga. Musimy chyba jeden trening poświęcić na rzuty karne. Nieskuteczność zdecydowała, że trzy punkty jadą dziś do Kobierzyc - powiedział po spotkaniu piotrkowski szkoleniowiec.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 21:24 (10:11)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Klonowska 3, Charzyńska 3, Ciura 4, Oreszczuk 4, Sobecka 3, Joia 3/1, Gajewska, Dorsz 1
Rzuty karne: 1/5
Kary: 14 min (Sobecka x2, Klonowska, Oreszczuk, Joia, Charzyńska, Dorsz)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 5, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas, Wiertelak 6, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 4, Despodovska 4, Wicik 2, Michalak 1

Rzuty karne: 3/5

Kary: 12 min (Ivanović x2, Koprowska, Wiertelak, Piotrowska, Jakubowska)

Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra), Mariusz Wołowicz (Wiórek). Widzów: 300

Czy KPR Gminy Kobierzyce wywalczy medal mistrzostw Polski?