Sparingowe ostatki w PGNiG Superlidze. Azoty Puławy zdeklasowały beniaminka

Na niecały tydzień przed inauguracją kluby PGNiG Superligi rozgrywały ostatnie sparingi. W jednym z nich Azoty Puławy nie dały szans beniaminkowi, Grupie Azoty Tarnów (35:19).

Marcin Górczyński
Łukasz Rogulski Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Łukasz Rogulski
W "azotowych" derbach beniaminek zdecydowanie odstawał przed przerwą - w pierwszej połowie rzucił zaledwie sześć bramek, tracąc aż 20. Potem skuteczność udało się poprawić, ale przewaga puławian nadal była ogromna. To kolejna bardzo wysoka porażka Grupy Azotów Tarnów z czołówką Superligi - kilka dni temu szans nie dał NMC Górnik Zabrze (37:19).

ZOBACZ: Dwumecz z Pogonią dla Górnika

W Iławie gościnnie wystąpił MMTS Kwidzyn. Czwarta drużyna Superligi odniosła przekonujące zwycięstwo z Energą Wybrzeżem Gdańsk (33:25), chociaż wysoką przewagę wypracowała dopiero w ostatnich minutach. W swoim ostatnim sparingu wygrała Gwardia Opole. Brązowi medaliści stoczyli wyrównany bój z Piotrkowianinem (27:24).

ZOBACZ: Wisła rozbita przez uczestnika Ligi Mistrzów

W Stali Mielec błysnął wychowanek Michał Kozioł. Nastolatek rzucił siedem bramek pierwszoligowemu AZS UJK Kielce (34:25). Sześć goli dołożył obrotowy Piotr Krępa.

KS Azoty Puławy - Grupa Azoty Tarnów 35:19 (20:6)

Azoty-Puławy:
Bogdanov, Koshovy, Borucki - Podsiadło 6, Rogulski 5, Mchawrab 4, Szyba 4, Gumiński 3, Seroka 3, Przybylski 2, Moryń 2, Kowalczyk 2, Dawydzik 2, Skwierawski 1, Adamczuk 1, Łangowski, Grzelak, Kasprzak

MMTS Kwidzyn - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:25 (16:14)

MMTS:
Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 2, Kryński 1, Peret 6, Adamski 2, Biegaj 2, Rosiak, Guziewicz 3, Netz 2, Ossowski, Potoczny 6, Kutyła 3, Landzwojczak 2, Przytuła 4.
Wybrzeże: Kiepulski - Sadowski 2, Pieczonka 3, Gądek, Frańczak, Bednarek, Sulej, Papaj 1, Komarzewski 3, Wróbel 1, Malinski, Adamczyk 1, Didyk 5, Gajek 4, Janikowski 5.

KPR Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:24 (13:11)

Bramki dla Gwardii: Działakiewicz 5, Zarzycki 5, Scisłowicz 4, Jankowski 3, Zieniewicz 3, Lemaniak 3, Mauer 2, Klimków 1, Morawski 1
Piotrkowianin: Procho, Kot, Pyrka - Kowalczyk, Turkowski, Mastalerz, Woynowski 3, Iskra 2, Kazimierczak 1, Szopa 5, Swat 1, Nastaj 3, Mróz 3, Sobut 2, Pacześny 1, Rutkowski 1.

SPR Stal Mielec - AZS UJK Kielce 34:25 (22:12)