PGNiG Superliga kobiet: drugie zwycięstwo UKS-u PCM Kościerzyna

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna sprawiły radość swoim kibicom. Pokonały w sobotnie popołudnie KPR Ruch Chorzów 33:26. To dopiero drugie zwycięstwo zespołu z Kaszub w tym sezonie.

Ten rok jest bardzo trudny dla szczypiornistek z Kościerzyny, które musiały sobie radzić z wieloma odejściami z zespołu. Bardzo młody skład gra już od długiego czasu nie o utrzymanie, a o pokazanie się z jak najlepszej strony szerszej publiczności i środowisku.

Od początku sobotni mecz był bardzo wyrównany. Po bramkach Agnieszki Piotrkowskiej i Klaudii Grabińskiej to chorzowianki wyszły na prowadzenie. Później jednak z bardzo dobrej strony pokazały się gospodynie. Dodatkowo Ruch nie zmarnował dwie okazje z rzutów karnych i gdy z siódmego metra trafiła Alicja Pękala, na 5 minut przed przerwą było już 14:10.

Arka zatrzymała się w Kaliszu. Zobacz więcej!

Ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 16:12. Tak dobrze UKS PCM nie grał już od dawna, jednak na początku drugiej połowy, Kaszubki przeszły same siebie. Doskonale w ofensywie grała Pękala, a gdy dwie bramki w krótkim odstępie czasu rzuciła Weronika Sus, w 43. minucie było już 24:13! Prawdziwy pogrom.

Zawodniczki z Chorzowa jeszcze próbowały odmienić losy spotkania. Dużo celnymi karnymi dawała Katarzyna Masłowska, jednak o odrobieniu całej straty nie było mowy. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 33:26 i UKS PCM powiększył swój dorobek do 7 punktów. Ruch ma ich 17.

ZPRP nie odpuszcza Kotwickiemu. Zobacz więcej!

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 33:26 (16:12) UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 10, Gędłek 5, Dorsz , Sus 4, Wicik 3, Zawalich 3, Haric 2, Fesdorf 1 oraz Somionka, Kreft. Karne: 5/5. Kary: 14 min. (Pękala 4 min., Sus, Haric, Wicik, Fesdorf, Gędłek - po 2 min.).

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Masłowska 7, Grabińska 5, Piotrkowska 5, Polańska 3, Rodak 3, Nimsz 2, Niedźwiedź 1 oraz Czarnik, Doktorczyk, Kiel, Bednarek, Sójka. Karne: 7/9. Kary: 12 min. (Polańska 4 min., Masłowska, Czarnik, Doktorczyk, Grabińska - po 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc). Delegat ZPRP: Mirosław Baum

Widzów: 100.

Czy większość zawodniczek UKS-u PCM znajdzie zatrudnienie w PGNiG Superligi w przyszłym sezonie?