PGNiG Superliga kobiet: Korona Handball znów dominuje

Szczypiornistki Korony Handball Kielce przez grupę spadkową idą jak burza. W środę wygrały już czwarte kolejne spotkanie - 38:29 z UKS-em PCM Kościerzyna i niewiele wskazuje na to, że ktokolwiek będzie im w stanie zabrać 7. miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski
piłkarki ręczne Korony Handball Kielce Materiały prasowe / Korona Handball / Paweł Jańczyk / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Korony Handball Kielce
W środowe popołudnie kielczanki zamknęły pierwszą rundę grupy spadkowej kolejnym zwycięstwem. Były faworytkami spotkania w Kościerzynie i już w pierwszych akcjach potrafiły udowodnić swoją wyższość. Od pierwszych akcji doskonale w ofensywie spisywała się Paulina Piwowarczyk, która już w 11. minucie miała na swoim koncie 4 bramki. Po chwili, gdy trafiła Olesia Parandi, było już 9:4 dla zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

UKS PCM w tym sezonie zmaga się z problemami kadrowymi i to nie pomaga w nawiązaniu skutecznej walki z mającymi wyższy potencjał rywalkami. Kaszubki dwoiły się i troiły, jednak nie były w stanie się przeciwstawić. Tuż przed przerwą świetną serię zaliczyła najskuteczniejsza w meczu Magda Więckowska i goście prowadzili już różnicą ośmiu bramek. Zawodniczki obu drużyn schodziły z boiska przy wyniku 14:22.

Zagłębiu Lubin grozi spadek. Zobacz więcej!

Po zmianie stron, przebieg meczu nie uległ zmianie. Gdy gospodynie próbowały skutecznie walczyć z faworytkami, kielczanki karciły boleśnie UKS PCM i już w 38. minucie spotkania wyszły na dziesięciobramkowe prowadzenie.

Do końca spotkania, Korona Handball Kielce kontrolowała jego przebieg, by ostatecznie wygrać 38:29. Dzięki tej wygranej, kielczanki mają już na swoim koncie 31 punktów i bardzo dobrą sytuację przed ostatnią rundą. UKS PCM nie ma już nawet matematycznych szans na zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli, gdyż do dziesiątego Ruchu Chorzów traci 13 punktów.

Bartosz Jurecki trenerem Piotrkowianina. Zobacz więcej!

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 29:38 (14:22)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Wicik 7, Pękala 7, Fesdorf 6, Sus 2, Haric 2, Zawalich 2, Gędłek 2, Dorsz 1 oraz Somionka, Kreft.