I liga mężczyzn grupa A: lider pokonał SMS, 9 serii rzutów karnych w Olsztynie

W weekend rozegrano komplet spotkań grupy A I ligi mężczyzn. Kolejny raz swój mecz wygrała Nielba Wągrowiec. Lider z Wielkopolski pokonał SMS ZPRP Gdańsk 31:27. W Olsztynie Gwardia wygrała po aż 9 seriach rzutów karnych.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Nielby Wągrowiec Materiały prasowe / Wioletta Gryczka / Na zdjęciu: zawodnicy Nielby Wągrowiec
W sobotę rozegrano trzy spotkania. W derbach Pomorza, Sambor Tczew podejmował Sokoła Porcelana Lubiana. Outsider tabeli od początku prezentował się bardzo dobrze i do przerwy prowadził 14:12. Po zmianie stron jednak dużą klasę pokazała drużyna z Kościerzyny, która ostatecznie wygrała 28:21.

Aż 66 bramek rzucili zawodnicy w Sierpcu. MKS Mazur ostatecznie wygrał 36:30. W sobotę prawdziwy popis dał Patryk Dębiec. Zawodnik klubu z Ciechanowa rzucił aż 12 bramek. Nie miał jednak odpowiedniego wsparcia ze strony kolegów z drużyny pod względem wykańczania akcji.

Rafał Gliński: Gdańszczanie nam pokazali, że trzeba grać do końca. Zobacz więcej!

Świadkami nadspodziewanie dużych emocji byli kibice w Wągrowcu, którzy w liczbie 600 osób przyszli na mecz z SMS-em. Gdańscy licealiści wygrali I połowę, w której momentami prowadzili nawet różnicą czterech bramek. Dopiero w końcówce spotkania, dzięki czterem bramkom z rzędu, Nielba postawiła kropkę nad "i". Spotkanie zakończyło się rezultatem 31:27.

Zawodnicy SPR-u GKS Żukowo od początku meczu z Meblami Wójcik skomplikowali sobie sytuację. Elblążanie budowali przewagę i w 33. minucie, po bramce Łukasza  Cieślaka, było 13:22. W ciągu 18 minut, gospodarze zmniejszyli straty do jednego trafienia. Końcówka meczu należała jednak do gości, którzy zwyciężyli 31:29.

Chrobry pewny miejsca w play-off. Zobacz więcej!

Olbrzymich emocji dostarczyło niedzielne spotkanie w Olsztynie. Po 60 minucie był remis 24:24 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Zawodnicy obu drużyn nie chcieli odpuszczać i potrzeba było aż dziewięciu kolejek. Kluczową bramkę dla Gwardii rzucił Krzysztof Karnacewicz. Pomylił się Bartosz Idzikowski i dwa punkty pojechały do Koszalina.