PGNiG Superliga kobiet: Pogoń zdominowała mecz w Jeleniej Górze

Nie było niespodzianki w meczu KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Szczecin. Drużyna, której trenerem jest Neven Hrupec już w I połowie zbudowała sporą przewagę, którą utrzymała do końca, ostatecznie zwyciężając 32:18.

Michał Gałęzewski
Joanna Wołoszyk Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Joanna Wołoszyk
Przed sobotnim spotkaniem KPR Jelenia Góra nie miała jeszcze punktów i wiele wskazywało na to, że akurat SPR Pogoń Szczecin nie będzie rywalem, na którym można zacząć je kolekcjonować. Na początku meczu zespół Michała Pastuszki potrafił się jednak postawić szczeciniankom i gdy trafiła w 13. minucie Sylwia Jasińska, na tablicy wyników widniał już rezultat 5:4.

To było jednak na tyle, jeśli chodzi o dobre momenty zespołu z Dolnego Śląska. Pogoń budziła się długo, ale gdy już się obudziła, zaczęła dominować. Zawodniczki z województwa zachodniopomorskiego rzucały hurtowo bramki, nie tracąc ich w międzyczasie. Dzięki temu, po rzucie Natalii Janas, na 3 minuty przed przerwą zespół gości prowadził już różnicą siedmiu trafień.

Jeleniogórzanki tylko na chwilę potrafiły powstrzymać SPR Pogoń. W drugiej połowie spotkania po raz kolejny zawodniczki z północy zaczęły budować przewagę. Szkoleniowiec dawał szanse wielu swoim podopiecznym, które miały okazję się wykazać.

Zmiany nie powodowały w tym przypadku problemów i w szczytowym momencie, gdy na pięć minut przed końcowym gwizdkiem trafiła Patrycja Noga, przewaga gości wyniosła piętnaście bramek. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 18:32 i komplet punktów pojechał do Szczecina.

KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Szczecin 18:32 (9:15)

KPR: Wierzbicka, Szczurek, Filończuk - Tomczyk 5, Jasińska 4, Żukowska 3, Świerżewska 2, Jurczyk 2, Oreszczuk 2 oraz Kanicka, Basta, Załoga, Najdek, Bielecka.