MME 2018: najlepsi zawodnicy turnieju wybrani. Rośnie nowe pokolenie gwiazd?

EHF wybrała najlepszych zawodników Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wśród nich nie zabrakło miejsca dla reprezentantów niespodzianki turnieju - Portugalii. Po dwóch graczy mają również dwie najlepsze ekipy, Słowenia oraz Francja.

Bartek Choinkowski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Nikt chyba nie spodziewał się tak dobrego występu Portugalii na zakończonych niedawno Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2018 rozgrywanych w Słowenii. I chociaż Portugalczycy zakończyli turniej na czwartym miejscu, sprawili ogromną niespodziankę, odprawiając w fazie grupowej m.in. Węgrów czy Duńczyków. Dobra gra szczypiornistów z Półwyspu Iberyjskiego nie uszła uwadze obserwatorom. W najlepszej siódemce MME znalazło się miejsce dla dwóch reprezentantów Portugalii - kołowego Luisa Frade oraz prawego rozgrywającego Diogo Silvy. Na dodatek, ten ostatni został również wybrany najlepszym graczem turnieju.

W siódemce turnieju znalazło się również miejsce dla graczy finalistów MME. Zdaniem EHF, na wyróżnienie z drużyny świeżo upieczonych mistrzów Europy - Słowenii - zasłużyli lewy rozgrywający Grega Ocvirk oraz prawoskrzydłowy Domen Novak. Z kolei srebrnych medalistów, Francuzów, w zestawieniu reprezentują lewoskrzydłowy Dylan Nahi i środkowy Kyllian Villeminot.

Królem strzelców mistrzostw został wspomniany już Grega Ocvirk. Reprezentant gospodarzy rzucił w całym turnieju 57 bramek, a w samym meczu finałowym zdobył ich aż 11. O tytuł do samego końca walczył również Diogo Silva, który przegrał wyścig zaledwie jedną bramką. Trzecie miejsce należało do Dominika Mathe z Węgier, zdobywcy 45 bramek.

MME 2018: najlepsza siódemka turnieju

Bramkarz: Robin Paulsen Haug (Norwegia)

Lewoskrzydłowy: Dylan Nahi (Francja)

Lewy rozgrywający: Grega Ocvirk (Słowenia)

Środkowy rozgrywający: Kyllian Villeminot (Francja)

Prawy rozgrywający: Diogo Silva (Portugalia)

Prawoskrzydłowy: Domen Novak (Słowenia)

Kołowy: Luis Frade (Portugalia)

Najlepszy obrońca turnieju: Joshua Thielle (Niemcy)

Najlepszy zawodnik turnieju: Diogo Silva (Portugalia)