PGNiG Superliga kobiet: niesamowity mecz w Chorzowie

Niesamowity przebieg miał mecz KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna. Przy stanie 8:16, zespół gości wprost stanął na ponad kwadrans i zrobiło się 19:17! Ostatecznie gospodynie wygrały 30:25.

Michał Gałęzewski
Katarzyna Masłowska (KPR Ruch Chorzów) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Katarzyna Masłowska (KPR Ruch Chorzów)
Niedzielny mecz był niezwykle ważny dla obu drużyn, które walczą o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet. UKS PCM Kościerzyna od początku czuł się na Śląsku jak ryba w wodzie. W ataku bardzo dobrze grała Natalia Rogożeńska, a przewaga zespołu gości rosła w zastraszającym tempie.

Już w 11. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 5:9. Chorzowianki były bezradne, jeszcze na osiem minut przed przerwą, drużyna Dariusza Męczykowskiego prowadziła 15:8. W tym momencie zdarzyło się jednak coś, czego nie mógł przewidzieć nikt.

UKS PCM Kościerzyna zanotował na przełomie I i II połowy olbrzymi przestój, a chorzowianki grały jak w transie. Świetnie spisywała się Natalia Stokowiec, a wtórowała jej Żaneta Lipok. Już do przerwy drużyna z Górnego Śląska doszła do wyniku 13:16, ale to było dla niej za mało. Po zmianie stron zawodniczki KPR-u rzuciły sześć bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 19:17!

Zespół gości zaczął znów grać w piłkę ręczną, ale było już za późno. Ekipa Jarosława Knopika po tym czego dokonała, ani nie myślała o tym, by wypuścić zwycięstwo z rąk. W samej końcówce gospodynie powiększyły przewagę do pięciu bramek różnicy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:25.

KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 30:25 (13:16)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Kuszka - Stokowiec 11, Lipok 8, Piotrkowska 4, M.Drażyk 3, Rodak 2, Masłowska 1, Jasinowska 1 oraz Kiel, Lesik, Polańska.
Karne: 4/5.
Kary: 6 min. (Jasinowska, Masłowska, Kiel - po 2 min.).

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Mokrzka 6, Hartman 4, Krajewska 4, Wójcik 3, Białek 3, Rogożeńska 3, Ziółkowska 1, Fesdorf 1 oraz Sus.
Karne: 2/3.
Kary: 6 min. (Mokrzka 4 min., Rogożeńska 2 min.).

Sędziowie: Chrzan, Janas (Tarnów).
Delegat ZPRP: Marek Musiał (Ozimek).

Widzów: 202.

Czy serią 11:1 na przełomie I i II połowy KPR Ruch zapewnił sobie utrzymanie w lidze?