Golden League: Francja straciła pewną wygraną. Rasmus Lauge bohaterem Danii

W drugiej serii spotkań turnieju Golden League Dania podniosła się po ostatniej porażce i wygrała z Islandią 31:28. Aż 13 bramek padło łupem Rasmusa Lauge Schmidta. Starcie potęg pomiędzy Francją a Norwegią zakończyło się remisem (29:29).

Bartosz Grzelak
Valentin Porte WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Valentin Porte
W drugim dniu zmagań w turnieju Golden League nie zabrakło emocji. W pierwszym meczu po wyrównanym starciu Dania wygrała z Islandią 31:28. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Nikolaja Jacobsena był Rasmus Lauge Schmidt - łącznie rzucił trzynaście bramek. Przez większość pierwszej połowy kibice oglądali wyrównaną rywalizację. Początek pierwszej odsłony należał do Islandii, która objęła prowadzenie 3:1. Kilka minut później Duńczycy skorygowali ustawienie w defensywie i wygrywali już 6:4, a do przerwy zdołali utrzymać jednobramkową przewagę (14:13).

Początek drugiej części należał do podopiecznych Gudmundura Gudmundssona, którzy wrócili na prowadzenie (17:16). Wszystko zmieniło się w drugim kwadransie, Duńczycy po bramkach Caspera Mortensena i Rasmusa Lauge Schmidta przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (23:21). Pomimo zaciętej defensywy i zdobycia kontaktowego gola pod koniec meczu, Islandia nie zdołała odrobić strat (27:28). Taka sztuka powiodła się szczypiornistom z Norwegii, którzy w ostatnich sekundach zanotowali trafienie gwarantujące remis z Francją.

Po dwunastu minutach spotkania Francuzi zaledwie remisowali 3:3 z Norwegią, dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części odjechali rywalom na cztery "oczka" po kontrataku Valentina Porte'a (14:10). Taką zaliczkę utrzymywali przez większość drugiej odsłony, gdyż zawodnicy Christiana Berge byli bezradni w defensywie. Kiedy w końcówce niecelny rzut oddał Magnus Jondal, wizja remisu była coraz bardziej odległa (27:29). Ostatnie sekundy zdecydowały o finalnym rezultacie. Francuzi popełnili błąd w ataku, a w rewanżu bramkę na wagę remisu rzucił Espen Lie Hansen (29:29).