PGNiG Superliga Kobiet: pechowy Karpacz. KPR Jelenia Góra uległ chorzowiankom

Hala w Karpaczu szczęścia jeleniogórzankom nie przynosi. Drużyna Michała Pastuszko uległa w środę chorzowiankom i spadła na dziesiąte miejsce w ligowej stawce. Ekipa ze stolicy Karkonoszy nie mogła znaleźć recepty na zatrzymanie Magdaleny Drażyk.

Małgorzata Boluk
szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra
Ekipa Niebieskich może odetchnąć z ulgą. KPR Ruch Chorzów dzięki środowej wygranej awansował na dziewiątą pozycję w PGNiG Superlidze Kobiet i oddalił się od strefy spadkowej. Duża w tym zasługa dynamicznej i znakomicie dysponowanej Magdaleny Drażyk, która w Karpaczu na listę strzelczyń wpisała się aż jedenaście razy.

Pierwsza połowa miała niesamowicie zacięty przebieg i przez długi czas toczyła się "systemem" bramka za bramkę. W ekipie ze Śląska od samego początku brylowała wspomniana Magdalena Drażyk, a u miejscowych ciężar na swoje barki brały Joanna Załoga oraz Sabina Kobzar.

W 20. minucie KPR Jelenia Góra jako pierwszy zbudował dwubramkową przewagę, ale drużyna gości wciąż naciskała i zniwelowała straty do zera za sprawą Żanety Lipok i Agnieszki Piotrkowskiej. Chwilę później prowadzenie przywróciła miejscowym Sylwia Jasińska, co spotkało się z szybką odpowiedzią Marleny Lesik. Zaciętą wymianę ciosów przerwał dźwięk syreny, który zaprosił zespoły na zasłużoną przerwę.

Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wzięły chorzowianki. Szczypiornistki Jarosława Knopika drugą część meczu zaczęły z wysokiego C i już w 39. minucie prowadziły różnicą czterech bramek. Jak się później okazało, jeleniogórzanki nie powiedziały ostatniego słowa. Emocje rozgorzały na nowo po celnym rzucie Karoliny Kanickiej. KPR w 50. minucie starcia złapał kontakt (21:22), jednak w decydującym momencie rywalizacji zaliczył kosztowny przestój (22:26 w 55'). Arcyważne trzy punkty powędrowały na konto Niebieskich.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 26:30 (13:13)

KPR JG: Filończuk, Kolasińska, Wierzbicka - Bielecka 2, Oreszczuk 2, A. Tomczyk 1, Jurczyk 4, Kobzar 4, Załoga 7, Jasińska 4, Kanicka 2, M. Tomczyk 2.