Przed ME 2018: Słoweńcy mają moc. Blaż Janc znów liderem

Słoweńcy drugi raz z rzędu pokonali w meczu towarzyskim Serbię (33:25). Dla obu reprezentacji był to ostatni test przed ruszającymi 12 stycznia mistrzostwami Europy szczypiornistów.

Marcin Górczyński
Blaż Janc WP SportoweFakty / Krzysztof Kempski / Na zdjęciu: Blaż Janc
Spotkanie przebiegało według podobnego scenariusza jak pierwsze starcie, wygrane przez Słoweńców 36:32. Do przerwy nieznacznie i niespodziewanie prowadzili Serbowie. Tym razem wystąpili bez podstawowych rozgrywających, Marko Vujina, Petara Nenadicia i Zarko Sesuma.

Selekcjoner Słoweńców, Veselin Vujović, także przemeblował skład. W siódemce wybiegli bramkarz Urh Kastelić i 35-letni lewy rozgrywający Sasa Barisic-Jaman. Opiekun brązowych medalistów MŚ 2017 rotował ustawieniem w defensywie i w ostatnim sparingu sprawdził wszystkich podopiecznych.

Słoweńska obrona jeszcze lepiej funkcjonowała po przerwie. Seria kontr zapewniła wysokie prowadzenie, a koniec końców pewne zwycięstwo 33:25. Pod nieobecność liderów, u Serbów dobrze spisali się były (Nemanja Zelenović) i obecny (Nemanja Obradović) gracz Orlenu Wisły Płock.

Słoweńcy zaczną turniej 13 stycznia meczem z Macedonią. Serbowie z kolei zagrają z dzień wcześniej z gospodarzami, Chorwatami.