Niesamowity wyczyn Michał Adamuszka. Bramka bezpośrednio z wolnego

Takie bramki nie padają często na parkietach PGNiG Superligi. Michał Adamuszek z NMC Górnika Zabrze trafił do siatki Wybrzeża Gdańsk bezpośrednio z rzutu wolnego.

Marcin Górczyński
Michał Adamuszek Materiały prasowe / NMC GÓRNIK ZABRZE / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Michał Adamuszek
NMC Górnik Zabrze wywalczył rzut wolny w końcówce pierwszej połowy, ale wkrótce skończył się czas gry i sędziowie zarządzili wykonanie próby po ostatnim gwizdku. Jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach, Wybrzeże Gdańsk ustawiło kilkuosobowy mur, a na hali w Zabrzu chyba nikt nie wierzył w powodzenie akcji.

Piłkę wziął Michał Adamuszek, rzucił nad blokiem i... pokonał golkipera Wybrzeża. Takie trafienia w PGNiG Superlidze należą do rzadkości. Dwa lata temu w podobnej sytuacji bramkarza KPR-u Legionowo pokonał Mariusz Jurasik i dał zwycięstwo Górnikowi.

Tym razem gol Adamuszka nie miał aż tak wielkiej wagi, choć po pierwszej części prowadziło Wybrzeże (16:13). Zabrzanie po przerwie odrobili straty i wygrali 33:25, a Adamuszek był najskuteczniejszym z zawodników Górnika (10 bramek).

Czy Michał Adamuszek był najlepszym zawodnikiem spotkania Górnika z Wybrzeżem?